Katarzyna Lubnauer z KO podkreśliła, że ze względu na wtrącanie się Kościoła do polityki stał się on dla wielu Polaków zwyczajnie nie do strawienia. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” zaznaczyła, że kwestia rozdziału Kościoła od państwa jest niezwykle ważnym tematem poruszanym od wielu lat. Tu odniosła się do sytuacji Prawa i Sprawiedliwości, mówiąc, że zwycięża ono w głównej mierze dzięki poparciu osób wierzących.

Prawo i Sprawiedliwość w dużej mierze wygrywa dzięki propagandzie toczonej również w kościołach katolickich. To powoduje także negatywny trend dla samego Kościoła, ponieważ tak silne włączanie się w politykę powoduje, że dla wielu Kościół staje się niestrawienia — powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Polityk KO z przygnębieniem stwierdziła, że kwestia finansowania in vitro dla par walczących z niepłodnością została przerwana właśnie na skutek działań Kościoła.

— Ten program był kiedyś finansowany przez państwo, a obecnie pod wpływem Kościoła Katolickiego, został zlikwidowany — oceniła. Zdaniem Lubnauer większości Polaków nie pasuje to, że Kościół tak bardzo wtrąca się w politykę.

— Kościół w Polsce posiada przywileje, które są kompletnie nieuzasadnione. Kiedy wchodziła ustawa „lex Szyszko” to okazało się, że są w niej specjalne przywileje dla Kościoła katolickiego. Jak wchodziły ustawy ograniczające handel ziemią, to okazało się, że tu także Kościół ma przywileje — mówiła była szefowa Nowoczesnej.

Przeczytaj również:  Coś poszło nie tak. Borys Szyc pokazał za dużo?

Lubnauer postanowiła również skomentować kontrowersyjną wypowiedź posła Nitrasa, który powiedział, że katolików należy „opiłować z przywilejów, zanim znowu podniosą głowę”.

Dodała, że media przekręcają słowa polityka i celowo nimi manipulują dla własnych korzyści.

— Jeżeli wytnie się fragment rozmowy, to zmienia to kontekst całej wypowiedzi. W tej chwili media publiczne starają się nadać temu, co powiedział Sławomir Nitras zupełnie inny kontekst, niż to, co chciał przez to powiedzieć — powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Zobacz również: Trzaskowski dał złotą radę Tuskowi: „Aby wygrać wybory, nie można liczyć tylko na…”

Zobacz również: Tusk wyjawił, kiedy odejdzie z polskiej polityki: „Nie może być innego zadania, dla takiego gościa, jak ja” [WIDEO]

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 232 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj