Najnowszy sondaż United Serveys ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Wynika z niego, że PiS wciąż utrzymuje się na prowadzeniu, zyskując znaczną przewagę nad Koalicją Obywatelską.

Ponadto do Sejmu bez większych problemów dostałoby się sześć ugrupowań. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło aż 8 pkt proc. przewagi nad KO.

Partia rządząca zajmując niekwestionowane pierwsze miejsce, może aktualnie liczyć na 33 proc. poparcia. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 25,1 proc. Na podium znalazła się jeszcze Polska 2050 Szymona Hołowni, którą wskazało 11 proc. badanych.

W parlamencie zobaczylibyśmy jeszcze Lewicę z 8,2 proc., a także Konfederację z 8 proc. Zaskakująco dobrym wynikiem może pochwalić się Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem na poziomie 7,6 proc. To ugrupowanie także dostałoby się do Sejmu.

Jak informuje WP, zmalał odsetek osób niezdecydowanych, jeśli chodzi o dokonanie wyboru partii. Jeszcze przed okresem świątecznym 13,3 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, na kogo zamierza oddać swój głos. W najnowszym sondażu takich osób było już 7,2 proc.

Chęć pójścia do urn zadeklarowało 52,5 proc. ankietowanych. Z tego 34 proc. odpowiedziało „zdecydowanie tak”. Tymczasem przeciwne jest 38,1 proc. pytanych. Niezdecydowane osoby to 9,3 proc.

Sondaż przeprowadzono w okresie od 6 do 7 stycznia 2022 roku metodą CATI na grupie 1000 pełnoletnich osób.

Zobacz również: 64-latka wyrzuciła szczeniaki na śmietnik. Teraz grozi jej surowa kara

Zobacz również: Zapłakana Maja Ostaszewska na granicy polsko-białoruskiej: „Kończę ten bardzo trudny dzień…” [WIDEO]

źródło: wp.pl, DoRzeczy.pl

(Visited 177 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj