sondaż

Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Tak wysokiego poparcia dawno nie mieli: „Gdyby w niedzielę odbyły się wybory…

Najnowszy sondaż zrealizowany dla DoRzeczy.pl na zlecenie pracowni Estymator daje Prawu i Sprawiedliwości 40,2 procent głosów. Tak wysokiego wyniku partia Jarosława Kaczyńskiego nie zanotowała od bardzo dawna.

Sondaż pracowni Estymator przewiduje ponad 40-procentowe poparcie dla obozu rządzącego. Koalicja Obywatelska cieszy się zaś poparciem wśród 24,1 procent uczestników badania. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 10,9 procent.

Według wyliczeń sondażowni, poparcie Prawa i Sprawiedliwości przełożyłoby się na 230 mandatów poselskich, czyli o 5 mniej niż w wyborach w 2019 roku.

Koalicja Obywatelska uzyskałaby 121 mandatów, aż o 13 mniej niż przed dwoma laty. Ruch Szymona Hołowni mógłby wprowadzić zaś 44 parlamentarzystów.

W Sejmie znalazłaby się również reprezentacja Lewicy, na którą głos wskazało 9 procent respondentów, co oznacza spadek o 1,8 punktu procentowego. Konfederację wskazało 8,8 procent ankietowanych  (wzrost o 1,7 pkt proc.).

Co ciekawe, poza Sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe z zaledwie 3,9 procent poparcia. Na Kukiz’15 zagłosowałoby 1,5 procent Polaków, na Porozumienie Jarosława Gowina 1,1 procent, zaś na Agrounię tylko 0,4 procent.

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 59 proc. Badanie przeprowadzono w dniach 10-11 września 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Przeczytaj również: Fala protestów i demonstracji we Francji. Obywatele sprzeciwiają się paszportom sanitarnym [WIDEO]

Przeczytaj również: Sondaż Kantar: Niemal co dziesiąty Polak chce opuszczenia Unii Europejskiej

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these