Sytuacja w wielu francuskich miastach staje się coraz bardziej nieznośna i napięta. W weekend przeciwnicy restrykcji sanitarnych i paszportu sanitarnego urządzali głośne protesty podczas których dochodziło do starć z policją, która zmuszona była użyć gazu łzawiącego.

To już dziewiąty weekend protestów przeciwko przepustce zdrowotnej i ograniczeniom wynikającym z COVID-19. Organizatorzy demonstracji zapowiedzieli w mediach społecznościowych, że to dopiero początek i w samym Paryżu będzie ich jeszcze więcej. Obiecano, że w całym kraju nastąpi nawet 200 wieców protestu.

Na jednym ze spotkań policja wypchnęła demonstrantów z Placu Wagram i użyła gazu łzawiącego. Największe napięcia koncentrowały się głównie po prawej stronie Sekwany.

Stołeczna prefektura zabroniła organizowania demonstracji w pobliżu Wagram. Liczba uczestników na miejscu zdarzenia była jednak przytłaczająca, poskutkowało to aresztowaniem kilku osób, które posiadały jakiś rodzaj broni.

Funkcjonariusze spodziewając się 30 tys. osób, rozmieścili wokół Pól Elizejskich siły bezpieczeństwa. Na miejscu pojawili się także motocykliści z tzw. Zmotoryzowanej Brygady Represji Akcji Przemocowych (BRAVM).

Według uczestników, którzy udostępnili obrazy z interwencji policji w mediach, ta zatrzymała lidera jednej z demonstracji paryskiej Hadama Traore, który jest aktywistą skrajnej lewicy.

Zgromadzeni mieli przy sobie różnego rodzaju transparenty z hasłami nawołującymi do odzyskania wolności, a także „zdrowie to nie buzynes”, które nawiązuje do nazwiska byłej minister Agnes Buzyn.

W czasie całego pochodu manifestanci dysponowali flagami normańskimi, rojalistycznymi i takimi związanymi ze skrajną lewicą. Rzucali również petardami i świecami dymnymi, gwiżdżąc na policjantów. Zostały nawet zamknięte niektóre linie metra.

Zobacz również: Magdalena Ogórek ostro do dziennikarzy TVN24: „To jest szczucie na nas”

Zobacz również: Donald Trump krytykuje prezydenta USA: „Biden wyszedł na głupca”

źródło: YouTube.com, wmeritum.pl, bankier.pl

(Visited 455 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj