Najnowszy sondaż Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 pozwolił odpowiedzieć na pytanie, czy nasz kraj powinien dalej pozostać w Unii Europejskiej. 81 proc. ankietowanych jest zdania, że Polska powinna być członkiem wspólnoty.

Respondentom zadano następujące pytanie: „Czy Pana(i) zdaniem Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej?”.

Odpowiedź „zdecydowanie tak” i „raczej” tak wybrało 81 proc. uczestników sondażu, natomiast „zdecydowanie nie” i „raczej nie” – 7 proc. badanych. 12 proc. ankietowanych nie udzieliło zdecydowanej odpowiedzi.

Wszystko wskazuje na to, że liczba sceptyków pozostania w UE pozostaje na podobnym poziomie, jednak daje się zaobserwować zmianę nastrojów Polaków w odniesieniu do minionego roku.

W negatywnym tonie o Unii Europejskiej wypowiada się część polityków PiS. Niedawno poseł Marek Suski przyznał, że niedługo będziemy walczyć z okupantem brukselskim.

Tymczasem szef klubu Ryszard Terlecki stwierdził, że „nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność”.

Takie słowa nie dziwią, z racji tego, że Komisja Europejska zwróciła się ostatnio do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie kar finansowych na Polskę za niewykonanie wyroku w sprawie funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Ponadto Bruksela obwieściła, że zablokuje wypłatę dla naszego kraju środków z powodu podważania nadrzędności prawa unijnego nad prawem krajowym.

— Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla uczestnictwa w UE jest bardzo silne. No, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój — stwierdził w czasie Forum Ekonomicznego w Karpaczu szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Zobacz również: Fala protestów i demonstracji we Francji. Obywatele sprzeciwiają się paszportom sanitarnym [WIDEO]

źródło: wnp.pl, rp.pl

(Visited 259 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj