Jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” opozycja po zjednoczeniu wszystkich sił miałaby dużą szansę na pokonanie PiS-u.

Gdyby ugrupowania opozycyjne takie jak: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe połączyły swoje siły, uzyskałyby wynik oscylujący na poziomie ok. 39 proc. Taki stan rzeczy zdeklasowałby Prawo i Sprawiedliwość nawet o cztery punkty procentowe.

Ostatnie sondaże potwierdzają, że Zjednoczona Prawica, której przewodzi Jarosław Kaczyński, może liczyć na poparcie na poziomie 35,33 proc.

W takich okolicznościach w Sejmie znalazłaby się również Konfederacja z 10,2 proc. głosów ankietowanych oraz Nowa Lewica z 9,55 proc. Kukiz’15 znalazłoby się poza Sejmem, nie przekraczając progu wyborczego.

Gdyby jednak nie doszło do połączenia sił opozycyjnych, a każde z ugrupowań startowałoby osobno — wybory zdecydowanie wygrałaby Zjednoczona Prawica z wynikiem 34,48 proc.

KO mogłoby liczyć na niższy wynik, bo 25,78 proc. głosów. Polska 2050 Szymona Hołowni uzyskałaby wówczas 16,29 proc. uznania ze strony respondentów, zamykając tym samym miejsce na podium.

Do Parlamentu dostałaby się jeszcze Konfederacja z 9,68 proc. głosów, a także Nowa Lewica z 8,27 proc. głosów.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Podobnie, jak w poprzednim wariancie PSL i Kukiz’15 nie przekroczyłoby progu wyborczego.

Sondaż przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster na grupie 1049 pełnoletnich Polaków dnia 30.07-2.08 2021 r.

Zobacz również: To już koniec efektu Hołowni? Bezlitosne sondaże dla Polski 2050

Zobacz również: Fantastyczne wieści z Tokio. Aż dwa medale dla Polek! [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 959 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj