Nie na to liczył Szymon Hołownia. Powrót Donalda Tuska do krajowej polityki całkowicie pogrzebał jego nadzieje na sondażowy sukces. Do niedawna Polska 2050 dumnie prezentowała się na drugim miejscu większości badań. Tymczasem okazuje się, że Donald Tusk, stając na czele Platformy Obywatelskiej, odebrał jej sporo poparcia.

Nowy sondaż IBRiS dla „Rzeczypospolitej” nie pozostawia złudzeń. Szymon Hołownia musi zejść na ziemię i wyciągnąć wnioski.

3 sierpnia pojawiły się dwa najnowsze sondaże, które nie są zbyt optymistyczne dla byłego prezentera TVN.

Badanie od United Surveys dla WP potwierdza, że PiS pozostaje niekwestionowanym liderem z wynikiem 34,2 proc. Jeżeli chodzi o Koalicję Obywatelską, to zdobyła ona 27,6 proc. głosów ankietowanych.

Natomiast na Polskę 2050 Szymona Hołowni chętnie zagłosowałoby 10 proc. respondentów, co stanowi spadek nawet o 6,5 proc. w porównaniu do ostatnich sondaży. Do Sejmu weszłaby również Konfederacja z 5,9 proc., Lewica z 6,9 proc. oraz PSL z 5 proc.

Drugi sondaż opublikowany przez „Rzeczpospolitą” również ukazuje siłę Prawa i Sprawiedliwości, które zdobyło 33,6 proc. Natomiast Koalicja Obywatelska 27,3 proc. W tym przypadku lider Polski 2050 nie ma powodów do radości. Według tego badania ugrupowanie zdobyło jedynie 11,1 proc. zaufania ze strony ankietowanych.

Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica z 9,1 proc., Konfederacja z 5 proc. oraz PSL z 5 proc.

Zobacz również: Fantastyczne wieści z Tokio. Aż dwa medale dla Polek! [WIDEO]

Zobacz również: Martyna Wojciechowska myśli o wyniesieniu się z Warszawy, a może nawet z Polski: „To nie jest moje miejsce na Ziemi”

źródło: Nczas.com, Wirtualna Polska

(Visited 1 680 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj