Lech Wałęsa udzielił wywiadu dla „Rzeczpospolitej” i w wyjątkowo entuzjastycznym tonie pochwalił byłego premiera Donalda Tuska. Polityk zaczął rozpływać się nad jego osobą i podkreślił, że Tusk to przede wszystkim „nowa jakość”.

Lech Wałęsa pozostaje ostatnio bardzo aktywny w sieci i ochoczo komentuje bieżące wydarzenia społeczne i polityczne. Tym razem powiedział, co myśli o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki.

— Trzeba mu pomóc, dać mu zwyciężyć. To jedyna szansa, by Polska wróciła na właściwą drogę — powiedział Lech Wałęsa, a po chwili dodał, że „zawsze będzie mu pomagał, bo to wyjątkowo zdolny polityk, który może spróbować naprawić to, co zepsuła ta ekipa”.

W czasie rozmowy z dziennikarzem wystosował specjalny apel: „Wszyscy patrioci, głosujcie na Tuska”.

Przywódca „Solidarności” ocenił, że Tusk bardzo dobrze zrobił, rezygnując z walki o fotel prezydencki, ponieważ był mocno atakowany.

Polityk odniósł się również do tematu podwyżek dla parlamentarzystów i członków Rady Ministrów mówiąc, że „nie można postawić nas przed takim wyborem, że nie daje się tym, którym nie wystarcza, a daje się tym, którzy mają”.

A kto by nie chciał więcej? I chciałbym, i się boję. Ja też bym chciał więcej, niemniej jednak mam kaca moralnego, kiedy słyszę, że w budżetówce, szpitalach i sądach jest bieda. Moment na te podwyżki jest fatalny, ale pewnie zawsze będzie zły moment. To jest jak z krótką kołdrą, głowa zakryta, to nogi odkryte i odwrotnie. Mam kaca moralnego, ale jednocześnie za mało pieniędzy — dodał Wałęsa.

Przeczytaj również:  Klęska Tuska w sondażu. Polacy powiedzieli, co o nim myślą

Zobacz również: To już koniec efektu Hołowni? Bezlitosne sondaże dla Polski 2050

Zobacz również: Fantastyczne wieści z Tokio. Aż dwa medale dla Polek! [WIDEO]

źródło: tysol.pl, tvp.info

(Visited 463 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj