Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz skierował mocny apel do premiera polskiego rządu, w którym napisał:

— Apelujemy do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego o bezkompromisową obronę Polski oraz obronę wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Ustępstwo na rzecz ważności pozatraktatowych kompetencji Unii byłoby precedensem i „furtką” do dalszego bezprawnego wywierania nacisków na Polskę — stwierdził Robert Bąkiewicz na Facebooku.

— Szanowny Panie Premierze, wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący wyższości polskiego prawa konstytucyjnego nad prawem unijnym jest wyrokiem, który obejmuje wszystkie instytucje państwa polskiego. Jest to rozstrzygnięcie ostateczne, dotyczące zakresu kompetencji urzędów Unii Europejskiej, w tym także Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej — czytamy dalej słowa Roberta Bąkiewicza.

Narodowiec zauważył, że „jesteśmy świadkami pozaprawnych prób przekształcenia Unii Europejskiej z organizacji międzynarodowej w instytucję superpaństwa”.

— Oznacza to faktyczną utratę suwerenności państwowej i faktyczną likwidację wolności obywatelskich, powrót do podległości, w której znaleźli się Polacy przed rokiem ‘89. Za parawanem procesu stopniowej likwidacji suwerenności państwowej mniejszych państw członkowskich Unii, kryje się polityka Niemiec, dążących do podporządkowania działań całej Unii Europejskiej pod ich dyktando. Uznanie nadrzędności Konstytucji Niemieckiej nad prawem unijnym, niekwestionowanej przez instytucje unijne, przy jednoczesnym pacyfikowaniu Polski za identyczne działania, jest podziałem na hegemona i poddanych — kontynuował Bąkiewicz.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

— Unia Europejska została powołana jako organizacja międzynarodowa, mająca służyć interesom państw członkowskich, nie zaś jako organ nadrzędny, służący do dominacji i kontroli. Zgoda polskiego rządu na jakiekolwiek roszczenia instytucji unijnych wykraczające poza przyznane w traktatach kompetencje byłaby rażącym złamaniem polskiej Konstytucji — wyjaśniał prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Na podsumowanie dodał, że Polska konstytucja jest najważniejszą wartością, jaką mamy i zaapelował do premiera o obronę Polski, a także wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

— Nie można do tego dopuścić, nawet pod szantażem wstrzymania należnych nam unijnych dotacji. Polska niepodległość nie jest na sprzedaż. Nie po to pokolenia naszych rodaków przelewały krew w walkach o niepodległość, by teraz polski rząd ugiął się pod szantażem i zrzekł się suwerenności — zakończył.

Zobacz również: Wiceprzewodniczący PE dwa razy przeszkadzał Morawieckiemu. Ostra odpowiedź polskiego premiera [WIDEO]

Zobacz również: Jest decyzja sądu w sprawie Piotra Najsztuba, który potrącił staruszkę na pasach

Apelujemy do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego o bezkompromisową obronę Polski oraz obronę wyroku Trybunału…

Opublikowany przez Roberta Bąkiewicza Wtorek, 19 października 2021

źródło: Facebook.com

(Visited 446 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj