Premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje przemówienie podczas debaty o praworządności w PE. W internetu trafiło nagranie na którym słyszymy fragment przemówienia szefa polskiego rządu. Nie wszyscy jednak byli w stanie w spokoju wysłuchać tego, co miał do powiedzenia.

Relacje między Polską a Unią Europejską wciąż pozostają napięte i skomplikowane. Ostatnie wydarzenia w naszym kraju szczególnie wzbudziły jej czujność — chodzi przede wszystkim o ostatni wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego zdenerwował polską opozycję. W związku z nim w wielu miastach Polski odbyły się głośne demonstracje, które miały być wyrazem prounijnych nastrojów wśród obywateli.

Pojawiło się mnóstwo głosów przemawiających za tym, że polski rząd planuje doprowadzić do Polexitu. Tymczasem szef polskiego rządu ogłosił w mediach społecznościowych, że informacje te to jedynie fake news mający na celu podsycanie lęków.

— Polexit to fake news i wymysł chorej wyobraźni opozycji. Mówiłem to dziś wyraźnie z trybuny sejmowej, bo w polityce, jak w życiu, bywają momenty kulminacyjne, gdy należy głośno i jednoznacznie wyjaśnić pewne kwestie, kiedy ilość kłamstw, niedomówień i manipulacji opozycji i mediów osiągają stężenie krytyczne — pisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

We wtorek 19 października premier Morawiecki brał udział w debacie o praworządności w PE. W tym dniu nie zabrało ataków wymierzonych w Polskę i postępowanie rządzących. Już w trakcie samego przemówienia polskiego premiera jego wypowiedź była kilka razy przerywana.

Pedro Silva Pereira dwa razy wchodził w słowo Morawieckiemu przypominając mu o kończącym się czasie. W odpowiedzi szef polskiego rządu oznajmił, że został poinformowany o tym, że ma jedynie 35 minut na swoją wypowiedź.

— Już kończę, ale proszę mi nie przeszkadzać — powiedział Morawiecki.

Zobacz również: Magda Gessler bezlitosna dla uczestniczki MasterChef: „Mam wrażenie, że ktoś zrobił kupę”

Zobacz również: Minister Czarnek zapowiedział nowy przedmiot w szkołach. „Wierzę, że to będzie hit”

źródło: wpolityce.pl, Twitter.com

(Visited 4 301 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj