Beata Szydło uczestniczyła we wtorkowej debacie w Parlamencie Europejskim dotyczącej tematu praworządności w Polsce. Swój czas na wypowiedź miał również premier Mateusz Morawiecki, po którego wystąpieniu do ataku przystąpiło wielu unijnych polityków.

Była premier Beata Szydło w mocnych słowach wytknęła wszystkie kłamstwa wypowiadane w czasie debaty. — Nie wypchniecie Polski z Unii Europejskiej. Taka jest decyzja i wola Polaków. Czas skończyć z kłamstwami i nieprawdziwymi tezami, które można było usłyszeć podczas dzisiejszej debaty — powiedziała europosłanka PiS.

Beata Szydło nawiązała do przeszłych lat, kiedy jako premier polskiego rządu musiała walczyć z fałszywymi zarzutami pod adresem naszego kraju. Wówczas także uczestniczyła w burzliwych debatach w Parlamencie Europejskim, które kosztowały ją mnóstwo nerwów.

— Mówiłam, dlaczego Polacy jesteśmy dumni z bycia Europejczykami. Nasz kraj przelał mnóstwo krwi, nasi obywatele walczyli za wolność innych narodów. Nigdy nie poddawaliśmy się i dążyliśmy do tego, aby być częścią europejskiej Wspólnoty. To zawsze było nasze marzenie, bo wiedzieliśmy, że tylko wtedy Polska będzie mogła się rozwijać. Marzyliśmy o suwerenności, wolności i równości, czyli o ideach, które towarzyszyły ojcom założycielom UE — kontynuowała Szydło.

Przeczytaj również:  Magdalena Ogórek trafiła na SOR. Opublikowała niepokojący wpis

Ponadto dodała, że jako naród nieustannie wierzymy w wartości, jakie reprezentuje Unia Europejska i troszczymy się o Wspólnotę. Chcemy przede wszystkim rozmawiać o przyszłości i wierzyć w dobrą przyszłość. I chociaż Polska się zmieniła wciąż chcemy walczyć o prawdę.

— Ciągle wierzymy w te ideały i taką Unię Europejską. Stąd wynika nasza troska o Wspólnotę. Chcemy rozmawiać o przyszłości. Przez ostatnie lata Polska bardzo się zmieniła. Inwestujemy w programy socjalne, mamy jeden z najlepszych w Europie wyników gospodarczych. Z kolei na tej sali ciągle słyszymy to samo. Wszyscy wiecie, że polski wymiar sprawiedliwości nie leży w kompetencjach UE — mówiła polityk.

Na zakończenie w mocnym tonie podsumowała wszystkich europosłów, którzy nie mieli dziś odwagi, by stanąć za własnym krajem.

— Wstyd mi za tych polskich europarlamentarzystów, którzy z tej mównicy atakują swój kraj. Chichot historii jest jednak taki, że są to osoby, które wywodzą się z poprzedniego ustroju lub brali udział w złodziejskiej prywatyzacji po 1989 roku — podsumowała była premier.

Zobacz również: Europoseł z Francji stanął w obronie Polski! „Skąd się bierze ta panika? To prosta sprawa”

Przeczytaj również:  Transpłciowa łyżwiarka wyłożyła się na lodzie. Nie wykonała żadnej figury [WIDEO]

Zobacz również: Wiceprzewodniczący PE dwa razy przeszkadzał Morawieckiemu. Ostra odpowiedź polskiego premiera [WIDEO]

źródło: YouTube.com, Twitter.com

(Visited 657 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj