Były premier Donald Tusk przemawiał podczas kongresu programowego Platformy Obywatelskiej. Nie szczędził wówczas mocnych słów i nawiązał do przyszłości Polski.

– Chcę słuchać przede wszystkim ludzi, młodych ludzi, energicznych ludzi, którzy chcą zbudować Polskę jako państwo pomocne dla wszystkich – powiedział były szef RE.

27 maja miał miejsce kongres programowy największej partii opozycyjnej w Polsce. Najważniejszym momentem wydarzenia było wystąpienie Donalda Tuska.

– Chcemy dzisiaj rozmawiać, ja chcę słuchać przede wszystkim ludzi, młodych ludzi, energicznych ludzi, którzy chcą zbudować Polskę jako państwo pomocne dla wszystkich, którzy chcą też budować koalicję i nie będziemy rozmawiali o koalicjach partyjnych, chcą zbudować koalicję pokoleń, koalicję ludzi, którzy nie boją się wyzwań – oświadczył przewodniczący KO, któremu marzy się rozwój i postęp.

– Mówią czasami w tych mediach publicznych, że Tusk to jest powrót do przeszłości, nie ma powrotu do przeszłości, jest powrót, mój powrót, to jest powrót do przyszłości, że użyję filmowego porównania, wiecie, o czym mówię i o tym powrocie do przyszłości będziemy dzisiaj rozmawiać, a ja będę głównie słuchał – zapewnił Tusk.

Przeczytaj również:  Dramat w Jarocinie. Kobieta zasłabła w momencie reanimacji męża

Ponadto przekonywał, że wcale nie zależy mu na walce z PiS-em.

– My tutaj nie jesteśmy po to, aby wrócić do jakiejś wojny z PiS-em z przeszłości. My jesteśmy tutaj po to, żeby Polska przyszłości wyglądała inaczej, niż wygląda w tej chwili. Życie w Polsce może i musi być szczęśliwe. To miejsce, które jest stworzone dla dobrych i uczciwych ludzi i wtedy to będzie najlepsze miejsce na ziemi – wyjaśniał polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rząd walczy z małpią ospą. Minister Niedzielski wprowadza obowiązkową izolację i hospitalizację

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grzegorz Braun ostro: Chcą zagłodzić Polaków! Lepiej by Polacy płacili drożej, bo trzeba wspierać Ukrainę! [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 120 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj