propolski.pl: Nowy prezes PKO BP

Oto, co szykuje Polakom Ministerstwo Zdrowia wraz z nadejściem czwartej fali. „Pracodawca będzie mógł wysłać…

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt ustawy, która wprowadziłaby segregację sanitarną, wykorzystując wzorce francuskie. W zapisach znalazły się informacje dotyczące przedsiębiorców, którzy sprawdzaliby paszporty covidowe i obsługiwali wyłącznie ich posiadaczy. Pracodawcy mają mieć także możliwość m.in. wysłania na bezpłatny urlop niezaszprycowanych pracowników. Za projektem stoi wiceminister Waldemar Kraska.

Ministerstwo Zdrowia zaproponowało przepisy, w myśl których pracodawca uzyska prawo skierowania podwładnego do innej pracy, gdzie będzie mógł mieć obniżoną pensję. Ponadto, pracodawca będzie mógł też wysłać takiego pracownika na urlop i nie wypłacić mu pieniędzy. Co więcej, informacje o paszporcie covidowym mogą być też wymagane w procesie rekrutacyjnym pracowników.

Przedsiębiorcy zdobędą możliwość sprawdzania klientom statusu zaszczepienia, przejścia COVID-19 lub posiadanie ważnego negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Zdaniem komentatorów, może oznaczać to w praktyce, że Polacy nie uzyskają dostępu do restauracji, kawiarni bądź kin w przypadku, gdy nie są zaszczepieni bądź nie mają testu.

Najbardziej zależy nam na możliwości weryfikacji zaszczepienia przez pracodawcę — powiedział w artykule opublikowanym na łamach weekendowego wydania „Faktu” rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Weryfikacja miałaby się odbywać za pośrednictwem aplikacji mobilnej udostępnionej przez Centrum e-Zdrowia lub przy wykorzystaniu zaświadczeń zawierających wizerunek twarzy ich właściciela.

Przeczytaj również: Lockdown w Polsce i przymus szczepień? Andrzej Duda zabrał głos i wyjawił, co czeka Polaków

Przeczytaj również: Tusk wyjawił, kiedy odejdzie z polskiej polityki: „Nie może być innego zadania, dla takiego gościa, jak ja” [WIDEO]

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these