Wielu Polaków zastanawiało się nad tym, czy w tym tygodniu przekroczymy barierę 10 000 nowych potwierdzonych zakażeń dziennie. Odpowiedzi na to pytanie udzielił Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia opowiadał dziś o stanie polskiej służby zdrowia. Zaznaczył, że jako społeczeństwo musimy być gotowi na różne czarne scenariusze.

Według najgorszych przewidywań, dzienny przyrost nowych osób zarażonych koronawirusem może wynieść „15 nawet 20 tysięcy zakażeń jeszcze w tym tygodniu”.

Czytaj także: Wyciekło nagranie z Gdańska, pokazujące jak aktywistka LGBT Maja Wojdyło obrywa gazem od kierowcy

— Bo mamy co prawda przez weekend pewne obniżenie, bo dzisiejsza liczba zachorowań to jest 7500, ale przypominam, że tydzień temu to były cztery tysiące, więc ten wzrost, mimo obniżki weekendowej, nadal jest dynamiczny — mówił minister.

Jeżeli w tym tempie będzie się zwiększała liczba zachorowań, to trzeba mieć świadomość, że w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15-20 tysięcy zakażeń dziennie. Dlatego z tego miejsca apeluję do wszystkich państwa o bardzo poważne traktowanie wszystkich obostrzeń, które wprowadzamy systematycznie od dwóch tygodni — stwierdził Niedzielski.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Czytaj także: Szokujący wywiad byłego dyrektora koncernu farmaceutycznego: Gdyby nie media, pandemia byłaby skończona

Zasada zero tolerancji na pewno będzie przez policję stosowana, ale namawiam też żebyśmy zwracali uwagę osobom, które absolutnie narażają nas na niebezpieczeństwo — powiedział minister odnośnie noszenia maseczek.

Źródło: wPolityce.pl

(Visited 797 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj