Minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się w kwestii aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Zgodnie z wprowadzonymi przepisami na otwartej przestrzeni nie musimy nosić maseczek ani przyłbic. Należy je natomiast zakładać w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, czy kościołach.

Minister Adam Niedzielski z racji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych apelował o rozsądek i przestrzeganie obostrzeń szczególnie w dużych skupiskach ludzi.

— Zakładajmy maseczki na cmentarzach, gdy jest tłoczno, bo choć nie ma takiego obowiązku, to jest zdrowy rozsądek oraz troska o siebie i innych — powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

— Pamiętajmy, że mamy epidemię; pamiętajmy, jak szybko rozprzestrzenia się wirus w mutacji Delta. Zagrożenie zakażeniem w dużych skupiskach ludzi jest większe — wyjaśnił minister.

Jego zdaniem taka postawa jest przede wszystkim wynikiem rozsądku, kiedy chcemy dbać o siebie i innych.

— Nie pozwólmy, by epidemia przyspieszyła jeszcze bardziej. Tam, gdzie kontakt z innymi ludźmi jest bardzo bliski, zakładajmy maseczkę. Chrońmy zdrowie, bo nie mamy nic cenniejszego w życiu — zakończył szef resortu zdrowia.

1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Tuż po niej na dzień 2 listopada przypada Dzień Zaduszny, który stanowi wspomnienie wszystkich zmarłych. Luteranie natomiast 1 listopada obchodzą Dzień Wspomnienia Świętych Pańskich i Pamiątkę Umarłych.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

Zobacz również: Kolejne zamieszki na polsko-białoruskiej granicy. Padł strzał w kierunku żołnierzy

Zobacz również: Dr Grzesiowski przestrzega przed rodzinnymi świętami: „To jest ten moment, kiedy możemy się zarazić”

Źródło: gazetaprawna.pl, wp.wiadomosci

(Visited 287 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. I w tym artykule dochodzimy do sedna sprawy. Jest nim system wartości, czyli właśnie to jakie konkretnie wartości są dla poszczególnych ludzi najważniejsze w życiu. Jeśli dla kogoś wartość ZDROWIA i BEZPIECZEŃSTWA będzie najcenniejsza, nawet za wszelką cenę i z pominięciem innych wartości (np. zdrowego rozsądku) to będzie zakładał te maski wszędzie. Natomiast ludzie, którzy cenią sobie również wysoko GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, RYZYKO będą zwalczać przesadne zakazy i nakazy jak noszenie masek prawie wszędzie i dystansy społeczne. Drogi czytelniku, możesz sam wybrać…………

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj