Straż Graniczna przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że na polsko-białoruskiej granicy miały miejsce kolejne zamieszki. Ucierpieli w nich polscy żołnierze, w których stronę oddano strzał z pistoletu sygnałowego.

Wzdłuż granicy porusza się samochód, z którego często odtwarzane są nagrania płaczu i krzyków małych dzieci. Straż Graniczna poinformowała, że na granicy Polski z Białorusią doszło do kolejnych napięć i problemów.

— Patrole zauważyły, że po stronie białoruskiej wzdłuż granicy jeździ samochód, z którego puszczane są nagrania płaczu oraz krzyków dzieci. Również wczoraj, w kierunku żołnierzy został oddany strzał z pistoletu sygnałowego — relacjonuje Straż Graniczna.

Zaledwie z czwartek zanotowano 575 prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy. W efekcie dokonano zatrzymania 7 nielegalnych imigrantów.

Straż Graniczna opublikowała na Twitterze post, w którym poinformowała o zatrzymaniu trzech obywateli Iraku oraz czterech Afgańczyków.

— Wobec 59 cudzoziemców wydano postanowienie o opuszczeniu terytorium RP. Za pomocnictwo zatrzymano dziewięć osób, w tym pięciu obywateli Syrii oraz jednego obywatela Niemiec, Słowenii, Iraku i Ukrainy — czytamy.

Zobacz również: Joe Biden pogodził się z Emmanuelem Macronem? „Wyjaśniliśmy, co wymagało wyjaśnienia” [WIDEO]

Zobacz również: Poseł Lewicy obawia się nieprzewidywalności Tuska? „Ja boję się, że po wyborach…”

Źródło: Twitter.com

(Visited 878 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj