Policyjne kontrole nasilają się z każdym miesiącem. Zaledwie w piątek funkcjonariusze nałożyli 2100 mandatów karnych dla nieposłusznych obywateli za nieprzestrzeganie obostrzeń. Informacje te przekazała Komenda Główna Policji. Jedynie od początku sierpnia mandatami obłożono aż 64,2 tys. osób.

Szczegóły w tej sprawie przekazał podkom. Mariusz Kurczyk z zespołu prasowego KGP. Poinformował, że w ciągu ostatniej doby policjanci pouczyli 4750 osób i nałożyli 2100 mandatów. W efekcie do sądu skierowano 130 wniosków o ukaranie.

Z relacji Kurczyka dowiadujemy się także, że od 1 sierpnia pouczono w tym obszarze prawie 203,5 tys. osób, wystawiono 64,2 mandaty, a także 4,5 tys. wniosków o ukaranie.

Do całej sprawy odniósł się rzecznik KGP inspektor Mariusz Ciarka, mówiąc, że policja wspiera Państwową Inspekcję Sanitarną w egzekwowaniu przepisów dotyczących stanu epidemii.

— Chcemy przypomnieć, że w Polsce nikt nie wycofał stanu epidemii. Stan epidemii cały czas obowiązuje, a związane jest to z transmisją wirusa — przekazał inspektor Mariusz Ciarka.

— Dlatego policjanci zwracają uwagę m.in. na obowiązek zakrywania ust i nosa, czy to w pojazdach komunikacji zbiorowej, czy też w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie taki przepis obowiązuje bez względu na to, czy ktoś jest zaszczepiony, czy nie. Bardzo często osoby zaszczepione tak tłumaczą się policjantom, że myślały, że nie muszą zasłaniać ust i nosa w pomieszczeniach użyteczności publicznej — wyjaśnił.

Zobacz również: Hit! Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska zaorała dziennikarkę Gazety Wyborczej [WIDEO]

Zobacz również: Dr Grzesiowski przestrzega przed rodzinnymi świętami: „To jest ten moment, kiedy możemy się zarazić”

Źródło: NCzas.com

(Visited 2 353 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj