Według informacji przekazanych przez Okręgową Izbę Lekarską, minister zdrowia Adam Niedzielski nie konsultuje wprowadzania obostrzeń ze środowiskiem lekarskim. Sprawa została ujawniona na Twitterze.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM, że rząd rozważa wprowadzenie godziny policyjnej na Święta Wielkanocne.

 Jeżeli w ciągu najbliższego tygodnia, półtora nie będziemy widzieli, że dochodzi do przesilenia, że zmieniają się trendy, to na pewno będziemy musieli rozważać takie scenariusze  zakomunikował w sobotę Adam Niedzielski.

Okazuje się jednak, że obostrzenia nie są konsultowane ze środowiskiem lekarskim.

Może ktoś z @NaczelnaL , @OILWarszawa wytłumaczy Panu Ministrowi Niedzielskiemu, że nie zarażamy się w nocy spacerując z psem czy biegając? Może? napisał w mediach społecznościowych dr Paweł Basiukiewicz.

Na tweet lekarza odpowiedziała Okręgowa Izba Lekarska. Ta poinformowała Basiukiewicza, że resort zarządzany przez Niedzielskiego nie rozmawia z lekarzami na temat obostrzeń.

Minister nie konsultuje ze środowiskiem lekarskim ani tych, ani innych obostrzeń zakomunikowano.

Przeczytaj również: Czy Polacy uklękną przed Black Lives Matter? Rzecznik PZPN rozwiał wątpliwości

Na twitterowe wpisy zareagowała jedna z internautek. Zwróciła uwagę, że prof. Flisiak „odmawia komentowania nowych obostrzeń, ponieważ jego zdanie byłoby w kontrze do przyjętego rozporządzenia”.

Lekarze z rady medycznej głośno mówią, ze rząd ich nie słucha. I tym sposobem u kosmetyczki zabiegu nie można zrobić, ale u dermatolożek usta i botoks już tak! dodała użytkowniczka Twittera.

Przeczytaj również:  Parada Równości w Warszawie. Uczestnicy nawet nie wiedzą, po co tam przyszli [WIDEO]

Tak samo jak, od lat, mówimy o niewydolności ochrony zdrowia niewydolności BEZ pandemii. Długości kolejek nie mają medycznego uzasadnienia a rząd to dekadami akceptuje. Co daje nasz sprzeciw? Co daje sprzeciw pacjentów? zapytała następnie Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

Przeczytaj również: Premier Morawiecki przewiduje 20 mln szczepień do połowy roku. „Do sierpnia zaszczepimy wszystkich chętnych”

źródło: Nczas

Przeczytaj również: Polacy będą musieli KLĘKNĄĆ na boisku przed meczem z Anglią? Boniek zabrał głos

(Visited 1 579 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here