W środę o godzinie 20:45 Polacy zagrają na Wembley mecz z Anglią w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Z kolei we wtorek media obiegły spekulacje dotyczące ewentualnego klęknięcia polskich piłkarzy na znak solidarności z czarnoskórą populacją w USA.

Dotychczas udzielone przez PZPN informacje nie wskazują jednak na to, by Polacy znaleźli się pod presją amerykańskiego ruchu Black Lives Matter. Prezes PZPN Zbigniew Boniek zaprzeczył wcześniej, jakoby popierał podobną akcję i nalegał, by polska reprezentacja ugięła kolano przed meczem z Anglią.

Ja jestem absolutnie przeciwko takim akcjom. To jest bowiem populizm, bo za tym nic nie idzie. Piłkarze czasem klękną, a jakby się niektórych z nich spytać, dlaczego klęczą, to nawet by nie wiedzieli powiedział wcześniej Boniek w wywiadzie udzielonym portalowi Sport.pl.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że na kontrowersyjny gest zdobyła się przed kilkoma dniami reprezentacja San Marino, która uległa Anglikom 0:5.

„Nie są do tego przekonani”

Komentarza w rozpalającej emocje sprawie udzielił rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła mówi w rozmowie z Onetem. Ostatecznie piłkarze zdecydują o tym na przedmeczowej odprawie. Wydaje mi się jednak, że nie zdecydują się klękać, nie są do tego przekonani. Wykonanie takiego gestu proponowano nam już w przeszłości przed meczem z Holandią i nie zdecydowaliśmy się na niego przypomina Kwiatkowski.

Przeczytaj również:  Robert Lewandowski: Wewnętrznie czułem, że awansujemy [WIDEO]

Krytycy korzenia się przed Black Lives Matter wskazują, że w USA klęknięcie jest odbierane przez opinię publiczną inaczej niż na Starym Kontynencie. W Europie bowiem zgięcie kolana do dzisiaj kojarzone jest z poddaństwem.

W tej chwili biało-czerwoni mają jednak gorsze problemy. Na Wembley zabraknie kapitana reprezentacji Roberta Lewandowskiego z powodu kontuzji. Na domiar złego, we wtorek rano pozytywne wyniki testów na koronawirusa odebrali Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski. Później okazało się jednak, że wynik testu Krychowiaka jest negatywny.

Przeczytaj również: Polacy będą musieli KLĘKNĄĆ na boisku przed meczem z Anglią? Boniek zabrał głos

Przeczytaj również: Premier Morawiecki przewiduje 20 mln szczepień do połowy roku. „Do sierpnia zaszczepimy wszystkich chętnych”

źródło: Onet Sport

(Visited 12 182 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj