Kierownictwo Gazety Wyborczej nie może pogodzić się ze zwolnieniem dyrektora wydawniczego Jerzego B. Wójcika. Stało się tak za sprawą decyzji zarządu spółki Agora. Nie jest tajemnicą, że konflikt między Wyborczą a Agorą trwa już od dłuższego czasu.

Jerzy B. Wójcik musiał pożegnać się z pracą we wtorek, kiedy wręczono mu zwolnienie dyscyplinarne. Do niedawna jeszcze pełnił funkcję dyrektora wydawniczego Gazety Wyborczej.

Decyzję o postanowieniu i zwolnieniu Wójcika wygłosił prezes zarządu Agory Bartosz Hojka.

— Jerzy B. Wójcik, dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej”, uznawany za ojca sukcesu subskrypcyjnego wyborczej.pl od miesięcy stał kością w gardle zarządowi Agory. Zespół „GW” twardo bronił swojego szefa, gdy gruchnęła wiadomość, że Wójcik może zostać zwolniony — poinformował portal press.pl.

Redakcja Wyborczej nie mogąc uwierzyć w to, co się stało, wyraziła głęboką dezaprobatę dla takiego postępowania.

— Możemy jedynie potwierdzić, że dzisiaj rozwiązana została umowa o pracę z dotychczasowym dyrektorem wydawniczym „Gazety Wyborczej”. Powód i tryb zakończenia współpracy z dyrektorem wydawniczym to sprawa pomiędzy wydawcą jako pracodawcą a pracownikiem. Ze względów prawnych to jedyne co możemy powiedzieć w tej sprawie — dodała dla portalu press.pl Nina Graboś ze spółki Agora.

Przedstawiciele Wyborczej spotkali się, by omówić zaistniałe okoliczności. Jarosław Kurski, który jest prywatnie bratem Jacka Kurskiego, ocenił, że Wójcik powinien odwołać się od decyzji pracodawcy do sądu pracy.

Z kolei naczelny Wyborczej Adam Michnik podsumował, że „mamy do czynienia z próbą zniszczenia Wyborczej”.

Zobacz również: Lepiej usiądźcie! Sylwia Spurek pochwaliła PiS: „Rząd zrobił więcej dla kobiet, niż Komisja Europejska”

Zobacz również: Donald Tusk ostro o Kaczyńskim: Wódz uciekł z pola bitwy

Źródło: fronda.pl, press.pl

(Visited 5 452 times, 1 visits today)

4 KOMENTARZE

  1. jak kurła antypolski gnida dostawał od neokomuny kontrakty rządowe na bezsensowne reklamy spółek skarbu państwa, to innym gazetom doradzał, że trzeba się odnaleźć na wolnym rynku i potrafić konkurować, tak więc teraz jak się ujebało postkomunistyczne koryto nich wyciągnie wnioski ze swoich rad!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj