Krzysztof Bosak był gościem na antenie „Poranka” Siódma 9. Poseł Konfederacji w krytycznym tonie ocenił kondycję gospodarczą Polski.
Polityk skrytykował działania podejmowane w tej kwestii przez PiS, a w szczególności politykę podatkową oraz programy pomocowe.

– Przez lata ostrzegaliśmy, że intensywne podnoszenie podatków przez rząd, siłą rzeczy, doprowadzi do rosnących cen w sklepach. Do rosnącej inflacji w Polsce przyczyniły się także gigantyczne środki bez żadnej kontroli budżetowej wrzucone na rynek w ubiegłym roku w postaci tzw. tarcz antykryzysowych. Mowa tu o miliardach złotych – powiedział Krzysztof Bosak.

Parlamentarzysta zaznaczył, że wysoką inflację wywołała polityka klimatyczna UE. Stwierdził, że przez 7 lat rząd PiS ją akceptował, a dopiero od niedawna zaczął się sprzeciwiać.

Poseł Konfederacji przypomniał, że Konfederacja od samego początku apeluje o obniżenie podatków. Ocenił, że partia rządząca wprowadza dobre zmiany, jednak na krótką chwilę.

– PiS wreszcie zdecydował się pójść w tym kierunku, ale zaledwie na kilka miesięcy. W opinii wszystkich ekonomistów spowoduje to jedynie rozłożenie wzrostu cen na dłuższy okres czasu – powiedział Bosak.

– Dodatek osłonowy to typowy element polityki PiS polegającej na transferach socjalnych. Nie ma co ukrywać, że PiS skupił się polityce rozdawania pieniędzy. My jesteśmy przekonani, że zabieranie ludziom coraz więcej w podatkach, a następnie rozdawanie jak kieszonkowe to nie jest dobry model życia społecznego – kontynuował.

– Wolny człowiek powinien rozporządzać własnymi środkami. Jeżeli natomiast skonstruujemy cały system finansowy w ten sposób, że każdemu będzie ledwo starczało na opłaty, a wszystko, co ponadto, będzie dostawał od państwa. Albo np. nie będzie dostawał, bo nie będzie miał jakiegoś certyfikatu. Albo nie będzie mówił tego, co trzeba. Albo w jakiś inny sposób nie podporządkuje się rządowi. To się nazywa komunizm i my już to w Polsce mieliśmy. Gdzie obywatel jest klientem administracji, aparatu partii rządzącej, lokalnych urzędników. Ja nie chciałbym żyć w takim państwie – zakończył jeden z liderów Konfederacji.

Zobacz również: WHO: Ostra faza pandemii Covid-19 może zakończyć się w 2022 roku

Zobacz również: Michalkiewicz: „Najwyraźniej pan Niedzielski ma nas za idiotów, ale może słusznie” [WIDEO]

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 158 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj