propolski.pl: afera z taksówkarzem

„Miałem praktycznie taką samą sytuację”. Spięcie z taksówkarzem na jednej z ulic Poznania [WIDEO]

Sieć obiegło nagranie, na którym widać spięcie między kierowcą a taksówkarzem. Do zdarzenia doszło w Poznaniu. Kierowca taksówki usiłował wymusić pierwszeństwo na zwężeniu.

Nie miał jednak świadomości, że całe zdarzenie uwieczniła kamera. Autor nagrania wysłał je do właścicieli kanału STOP CHAM, dlatego też szybko pojawiło się na YouTube.

Autor nagrania poruszał się jezdnią, która była zwężona w wyniku remontu kamienicy. Wówczas zauważył taksówkarza, który chciał wymusić na nim przejechanie po chodniku.

Na miejscu interweniował policjant w cywilu

Widać, że barierki znajdowały się po lewej stronie ulicy i tym samym blokowały pas, który powinna jechać taksówka.

Kierowca nie chciał jednak ustąpić jej prowadzącemu. Mężczyźni nie dawali za wygraną, aż w końcu nagrywający zadzwonił na policję. Do sprawy w pewnej chwili włączył się przechodzień i wyjął dokument. Okazało się, że był to policjant w cywilu, który poprosił autora nagrania o odpuszczenie i ustąpienie miejsca. Ten musiał dostosować się do tych zaleceń.

Internautom nie spodobało się zachowanie taksówkarza. Wspomnieli swoje własne podobne doświadczenia z taksówkarzami, którzy łamali przepisy. Nie jest pewne, czy policja ukarała sprawcę zamieszania po tym, jak otrzymała od niego materiał.

— Miałem praktycznie taką samą sytuację z taksiarzem. Około 30 m zwężenia obustronnego. Zostało mi jakieś 10 do końca i wjeżdża gość taksówką — czytamy wpis internauty.

— Takie widoki i sytuacje coraz częstsze. Już nie tylko zwężenia, ale też zaparkowane auta po swojej stronie, omijają, wymuszając pierwszeństwo. Kto ich tego nauczył — nie wiem — padł kolejny komentarz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dmitrij Miedwiediew grozi Ukrainie. Jest odpowiedź prezydenta Zełenskiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Znowu zamkną Polskę? Kraska: „Musimy być przygotowani na każdy wariant”

źródło: YouTube

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these