Robert Mazurek zaprosił do studia RMF FM przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę. Tematem dyskusji były wybory korespondencyjne oraz kontrowersje związane z kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

— Tak się złożyło, że mam w domu wyborcę Platformy Obywatelskiej — oznajmił Mazurek. — To jak będą jednak w maju te wybory korespondencyjne, a wiele na to wskazuje, to czy mój tata ma wziąć udział i zagłosować na Małgorzatę Kidawę-Błońską, czy je jednak dumnie zbojkotować? — spytał dziennikarz przewodniczącego PO.

— Dziś marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest to, by teraz, kiedy jeszcze toczy się bój o bezpieczne i prawdziwe wybory, kandydaci opozycji się wycofali, bo wówczas wprowadziłby stan klęski żywiołowej… — rozpoczął Budka.

— Co pan powie swoim wyborcom? —.wtrącił szybko prowadzący. — Kaczyński nie jest pana wyborcą, nie będzie na pana głosował.

Przeczytaj również: Robert Biedroń zaliczył wpadkę, myląc instytucje na antenie Radia Zet. „Chwileczkę, to jest pan na bieżąco czy nie jest pan?”

Lider Platformy Obywatelskiej unikał odpowiedzi:

— My dziś pokazujemy, że jest alternatywa. Robimy wszystko, by wyborcy innych ugrupowań też zrozumieli, że to uczciwe stawianie sprawy… — argumentował Budka.

Tato wybacz, nie dowiesz się od Borysa Budki, czy masz głosować czy nie — wykpił gościa dziennikarz.

Przeczytaj również:  Trzaskowski ze zdjęciem z Parady Równości. Takich komentarzy z pewnością wolałby nie czytać [FOTO]

W kolejnej części rozmowy redaktor Mazurek zapytał polityka PO o to, dlaczego na konferencjach kandydatki na prezydenta wyręcza on Kidawę-Błońską:

— Dlaczego jak wychodzicie na konferencje, to nie pozwala się Pan wypowiedzieć Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, tylko Pan zabiera głos? 

— My jesteśmy zespołem… — bronił się poseł.

— Ten zespół nazywa się chyba Budka Suflera — zadrwił Mazurek.

Przeczytaj również: Akcja ludzi Grodzkiego miała uderzyć w rząd. Wyciekły maile

Budka vs Mazurek

– Dlaczego jak wychodzicie na konferencje, to nie pozwala się Pan wypowiedzieć Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, tylko Pan zabiera głos?- My jesteśmy zespołem…- Ten zespół nazywa się chyba Budka Suflera.Mazurek jak zwykle mistrz. W nagraniu dwie minuty, ten cytat jest z końcówki, ale polecam całość. Jest wspaniała.

Gepostet von Dox am Donnerstag, 23. April 2020

https://twitter.com/PaniRenatka11/status/1253214338732773376

źródło: Do Rzeczy

(Visited 607 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj