Strona główna Polska Akcja ludzi Grodzkiego miała uderzyć w rząd. Wyciekły maile

Akcja ludzi Grodzkiego miała uderzyć w rząd. Wyciekły maile

4 min read
0
3
35,010
Grodzkiego

Portal TVP Info upublicznił wiadomości, które urzędnicy marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego rozsyłali do senatorów. W mailach znalazła się prośba o przesyłanie nagrań, które mogłyby uderzyć w obóz rządzący.

Ludzie Tomasza Grodzkiego zachęcali członków izby wyższej parlamentu do dzielenia się materiałami, które można byłoby wykorzystać w krytyce Prawa i Sprawiedliwości.

Prosimy o nagranie zapowiedzi, np. w moim rodzimym mieście wciąż jest za mało maseczek — można wyczytać z fragmentów korespondencji.

Wiadomość opublikowana przez serwis TVP okazała się być jednym z elementów akcji #GlosObywateli. Autorami maili mieli być Adam Kądziela (wcześniej związany z Nowoczesną) oraz Natalia Glińska-Jackowska, była dziennikarka stacji TVN24.

Przeczytaj również: „Krzyczy na gości. Patrzcie jakie to jest dziennikarstwo. To jest TVN”

W innej części wiadomości możemy przeczytać:

— Znasz kogoś, kto w Twoim okręgu wyborczym prowadzi biznes i przez pandemię koronawirusa boryka się z problemami? A może znasz kogoś, kto korzysta z tarczy antykryzysowej? Lekarza, który nie może doczekać się testu?

Ponadto, Kądziela oraz Glińska-Jackowska zachęcali do przesyłania “filmów nagranych przez zaprzyjaźnione osoby”, które miałyby ułatwić i uwiarygodnić krytykę poczynań rządu w sprawie pandemii koronawirusa.

Mają być kręcone telefonem, żeby wyglądało to jako naturalna oddolna inicjatywa obywatelska — zdradził krytykujący akcję opozycji wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

źródło: Do Rzeczy

Reakcja
21
Przeczytaj również:  Nie wyłączono kamer i nagrano Merkel wypowiadającą się z wyższością o Polakach. Głos zabrał m.in. Rafał Ziemkiewicz
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Tomasz Lis nie kryje oburzenia ułaskawieniem Jana Śpiewaka: “Zła decyzja”

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił aktywistę Jana Śpiewaka, co nie spodobało się wielu osobo…