Elwira Mejk, matka jednego z żołnierzy pilnujących szczelności polskich granic straciła cierpliwość. Autorka wpisu na Instagramie w mocnych słowach sprzeciwiła się krytykowaniu polskich służb.

— Ten żołnierz, to mój syn Filip. Bóg, honor, ojczyzna. Przysięgał bronić granic RP. Granic, niezależnie przez kogo atakowanych — napisała Elwira Mejk, matka żołnierza pilnującego porządku na granicy polsko-białoruskiej.

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej wymusił konieczność pojawienia się większej liczby żołnierzy Wojska Polskiego. Na części pasa oddzielającego nas od terytorium Białorusi gromadzą się migranci, którzy podejmują siłowe próby sforsowania naszych granic.

Zachowanie polskich służb jest krytykowane i niedoceniane przez polską opozycję, jak również przez wielu celebrytów, aktorów i przedstawicieli show-biznesu.

W obronie polskich żołnierzy stanęła Elwira Mejk, piosenkarka, której syn służy w Wojsku Polskim.

— Ten żołnierz, to mój syn Filip. Bóg, honor, ojczyzna. Przysięgał bronić granic RP. Granic, niezależnie przez kogo atakowanych. Od września, z kilkudniowymi przerwami, kiedy wraca do domu, jest na granicy z Białorusią. Widzi i słyszy, co na granicy się dzieje, na bieżąco. Mając ludzkie uczucia, zachowuje powściągliwość żołnierza, który jest na służbie. Obowiązuje go tajemnica państwowa — wyjaśniła autorka wpisu na Instagramie.

— Ja – Elwira, matka żołnierza stojącego na granicy z Białorusią. Myślę. Myślę, o tej wojnie. Wojnie hybrydowej, która rozgrywa się w pasie przygranicznym, a której my, żyjący w głębi kraju, nie odczuwamy. Myślę o naszych żołnierzach, o ich służbie, oddaniu, poświeceniu i jednocześnie o dzieciach w lasach. To bardzo trudna sytuacja dla każdej ze stron — dodała kobieta.

— Co mogę zrobić ? Do sortowni PCK w Lublinie wysłałam paczkę z odzieżą i słodyczami dla dzieci. Modlę się za pokojowe rozwiązanie tej wojny. Smuci mnie tylko to, że ludzie w lasach nieświadomie stali się żywą bronią przeciwko stabilizacji pokoju. Nie pozwólmy innym pluć na mundur! Żołnierze — jestem z Was dumna! Matka jednego z Was — podkreśliła matka polskiego żołnierza.

Zobacz również: Szef MON Mariusz Błaszczak pochwalił funkcjonariuszy SG i żołnierzy: Ich postawa jest bardzo profesjonalna

Zobacz również: Zapłakana Maja Ostaszewska na granicy polsko-białoruskiej: „Kończę ten bardzo trudny dzień…” [WIDEO]

Źródło: Instagram.com

(Visited 1 517 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj