Martyna Wojciechowska skomentowała wyrok TK ws. Rzecznika Praw Obywatelskich. Dziennikarka nie jest zachwycona obecnym stanem rzeczy w Polsce i obawia się przyszłości.

— Boję się, co jeszcze może się wydarzyć — napisała dziennikarka.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że pełnienie obowiązków Rzecznika Praw Obywatelskich po upływie kadencji jest niezgodne z Konstytucją. Decyzja ta wywołała wiele sprzecznych emocji i komentarzy w Internecie.

Czwartkowy wyrok był szeroko komentowany w sieci. Głos w tej sprawie zabrała również Martyna Wojciechowska, która nie przebierała w słowach:

— ADAM BODNAR został usunięty z funkcji RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH! We wczorajszym głosowaniu tak zwany ‚Trybunał Konstytucyjny’ zdecydował, że przepis, w oparciu o który RPO może pełnić funkcję po upływie kadencji, jest niezgodny z konstytucją — napisała dziennikarka na Instagramie.

Zobacz również: Górniak ostro o obecnej sytuacji: „To rodzaj hipnozy, która miała uśpić czujność”

Jak oceniła Wojciechowska, decyzja ta „stoi w sprzeczności z dotychczasową wieloletnią praktyką zapewnienia ciągłości ochrony obywateli przed bezprawnymi działaniami państwa i władzy publicznej”.

Gwiazda TVN dodała, że kocha swój kraj i ma nadzieję, że kiedyś jeszcze sytuacja się odwróci i będzie normalnie.

Przeczytaj również:  Nie żyje Leonard Pietraszak. Znany aktor miał 86 lat

— Ale póki co zwyczajnie boję się, co jeszcze może się wydarzyć — przyznała. Podróżniczka napisała, że z niepokojem obserwuje, jak „wszystkie demokratyczne i z założenia niezależne instytucje obsadzane są osobami, reprezentującymi ‚jedyną słuszną prawdę’ i „jak każdego dnia łamane są nasze podstawowe prawa”.

Zobacz również: Dr Martyka: „Nakaz stosowania maseczek służy wyłącznie zniewalaniu i zastraszaniu społeczeństwa”

Na podsumowanie dziennikarka skierowała słowa uznania pod adresem Bodnara, mówiąc, że jest on „najlepszym Rzecznikiem Praw Obywatelskich, jakiego może sobie wyobrazić”.

— Dziękuję za Pana pracę, za poświęcenie, za zajmowanie stanowiska we wszystkich ważnych sprawach, za wsparcie i ochronę tych, którzy najbardziej tego potrzebują. I za to jakim Człowiekiem Pan jest. Wyrazy największego szacunku — napisała na zakończenie Wojciechowska.

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 1 482 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj