propolski.pl: Najnowszy sondaż pokazuje sukces Hołowni

Najnowszy sondaż: Hołownia naciera po władzę, PiS zaczyna tracić. Kto jeszcze wejdzie do Sejmu?

Z najnowszego sondażu Estymator na zlecenie DoRzeczy.pl wynika, że PiS pozostaje niekwestionowanym liderem na scenie politycznej. Pomimo lekkiej utraty poparcia wciąż może liczyć na 35,9 proc. głosów.

Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 20,9 proc. głosów. Na ostatnim miejscu na podium uplasowała się Koalicja Obywatelska, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 18,1 proc. respondentów.

Zobacz również: Górniak ostro o obecnej sytuacji: „To rodzaj hipnozy, która miała uśpić czujność”

Do Sejmu dostałaby się także Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Razem) z niezłym 10,7 proc. wynikiem. Również przedstawiciele Konfederacji, którą popiera 6,8 proc. uczestników badania, znaleźliby swoje miejsce w parlamencie. Ponadto próg przekroczyłoby Polskie Stronnictwo Ludowe — Koalicja Polska z 5,2 proc.

Zobacz również: Dr Martyka: „Nakaz stosowania maseczek służy wyłącznie zniewalaniu i zastraszaniu społeczeństwa”

Paweł Kukiz nie miałby co liczyć na wprowadzenie swoich posłów do Sejmu. Jego ugrupowanie zdobyło zaledwie 2,1 proc. głosów. Jak w przypadku takiego wyniku wyborów parlamentarnych przedstawiałby się podział na mandaty?

PiS – 200, Polska 2050 – 105, KO – 85, Lewica – 41, Konfederacja 18, PSL – 10 .

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 15-16 kwietnia 2021 r. na ogólnopolskiej grupie 1029 Polaków metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these