Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro wybrał się do Nowego Jorku z racji organizowanego szczytu Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W czasie przeznaczonym na przerwę postanowił wejść do pizzerii, nie został jednak wpuszczony do środka. Jak się wszyscy domyślamy powodem był brak certyfikatu, który potwierdzałby przyjęcie preparatu przeciwko aktualnie grożącemu nam wirusowi.


W mediach społecznościowych szybko ukazało się zdjęcie Jaira Bolsonaro, który stoi ze swoimi współpracownikami przed wejściem do lokalu i zjada pizzę. Fotografia została wykonana chwilę po tym, gdy politykowi odmówiono wejścia do środka. Musiał więc zadowolić się jedzeniem na wynos, ponieważ przepisy obowiązujące w Nowym Jorku zezwalają na korzystanie z usług restauracji jedynie osobom zaszczepionym.

Oficjalny status zaszczepienia w przypadku prezydenta Brazylii określany jest jako „poufny”. Polityk przyznał, że do tej pory nie zdecydował się na ten krok, ponieważ przeszedł już tę chorobę i nie wywarła ona na nim większego wrażenia. Jej objawy porównał do „małej grypy”.

Sytuacja w Europie i na świecie staje się coraz bardziej skomplikowana. Nierzadko dochodzi do masowych protestów ze strony obywateli, którzy nie godzą się na ograniczenia ich wolności z pomocą obostrzeń i restrykcji. Szczególny sprzeciw wywołuje obowiązujący od 1 lipca paszport sanitarny, który zaczyna być akceptowany i wymagany w większości krajów UE. Moc jego działania staje się niestety coraz większa i rozszerza się na wiele aspektów życia codziennego obywateli.

Przeczytaj również:  Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych. Wyniki mogą zaskakiwać

Paszport sanitarny to obowiązujące we wszystkich krajach UE zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie przeciw C*****19, przejście choroby lub aktualny, negatywny wynik testu na obecność wirusa. Certyfikat jest darmowy. Zawiera kod QR, który pozwala na jego sprawdzenie w całej UE. Wystawianie dokumentów organizują władze krajowe, które gwarantują także bezpieczeństwo związanych z nim danych — czytamy na stronie tvn24.pl

Bez jego okazania coraz częściej niemożliwe staje się wejście do sklepów, restauracji, kosmetyczki, fryzjera, na siłownię oraz do banku i urzędów. Jednym słowem przyczynia się do niesprawiedliwego ograniczenia codziennych przywilejów, do których każdy z nas ma prawo.

Pisaliśmy już o tym, co ma miejsce aktualnie na Litwie. Postępujące obostrzenia wywołują wiele kontrowersji i emocji ze strony tych, którzy nie godzą się z nowym scenariuszem niewoli. Sprawę, która zaczyna wyglądać coraz bardziej niepokojąco skomentował na Twitterze dr Sławomir Mentzen, który przyznał: 

— Nie wyobrażam sobie życia w takim świecie. Upadek rozumu i wolności. Kolejny rodzaj totalitaryzmu podnosi łeb — powiedział.

Zobacz również: Niezwykły występ w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Michał Wiśniewski obawiał się reakcji żony [WIDEO]

Przeczytaj również:  Janusz Korwin-Mikke zakpił z Donalda Tuska. To była mocna orka

Zobacz również: Mentzen o segregacji sanitarnej na Litwie: „Nie wyobrażam sobie życia w takim świecie” [WIDEO]

źródło: telewizjarepublika.pl, Twitter.com

(Visited 463 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj