Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście dwa akty oskarżenia przeciwko aktywistce Strajku Kobiet Klementynie Suchanow.

Klementyna Suchanow odpowie teraz za pewne wykroczenia, których dopuściła się na przełomie ostatnich miesięcy. Chodzi m.in. o namalowanie czerwonego pioruna na kościele, wtargnięcie na teren Trybunału Konstytucyjnego, czy oblanie farbą policjanta.

Pod koniec września zakończyły się dwa postępowania, w których podejrzaną była Suchanow. Pierwszy czyn, za który aktywistka będzie sądzona, jest związany ze zdarzeniem z 28 stycznia 2021 r. Klementynie S. Zarzuca się to, że w stolicy przy al. Sucha dopuściła się naruszenia nietykalności cielesnej policjanta poprzez oblanie jego munduru czerwoną farbą.

Prokuratura przekazała, że w wyniku działań aktywistki „umundurowanie funkcjonariusza stało się niezdatne do użytku”.

Suchanow została również oskarżona o to, że w tym samym czasie „wdarła się do ogrodzonego terenu należącego do siedziby Trybunału Konstytucyjnego”.

— W odrębnym postępowaniu Klementynie S. przedstawiono zarzut uszkodzenia zabytku poprzez namalowanie czerwonego pioruna na elewacji kościoła pod wezwaniem św. Aleksandra przy placu Trzech Krzyży w Warszawie. Kościół ten jest wpisany do rejestru zabytków od lipca 1965 roku — poinformowała prokurator Skrzyniarz.

Zobacz również: Miss Holandii nie ma zamiaru przyjąć szprycy. Nie pojedzie więc na finał konkursu Miss World

Zobacz również: Adam Niedzielski: musimy wrócić do maseczek i egzekwowania obowiązku ich noszenia

źródło: Onet.pl, stefczyk.info

(Visited 399 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj