propolski.pl: Minister Błaszczak

Mariusz Błaszczak: „Zrobię wszystko, by godnie zastąpić prezesa PiS”

Szef MON Mariusz Błaszczak został powołany na wicepremiera i od tej pory będzie kierować Komitetem ds. bezpieczeństwa.

– Zrobię wszystko, by godnie zastąpić w rządzie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – obwieścił szef MON w czasie konferencji prasowej.

Mariusz Błaszczak wskazał, że jego misja jako wicepremiera związana jest z przewodniczeniem Komitetowi ds. bezpieczeństwa i spraw obronnych. Podkreślił, że jest dobrze przygotowany do pełnienia powierzonych mu obowiązków.

Polityk ocenił, że Komitet ma duży dorobek, ponieważ pozytywnie zaopiniował i był włączony w prace nad trzema ustawami. Wspomniał tu o ustawie o obronie ojczyzny, która stanowi fundament „jego działań jako ministra obrony narodowej”.

– Oczywiście to jest tylko pewien etap naszej drogi związanej z przygotowaniem kolejnych aktów prawnych dotyczących bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej – zaznaczył wicepremier.

Błaszczak dodał, że działania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa Polski koncentrują się na rozwoju Wojska Polskiego.

– Rozwój Wojska Polskiego może być wtedy przeprowadzany, kiedy mamy fundament finansowy – przyznał.

Dodał, że fundamentem tym jest ustawa o obronie ojczyzny, która przewiduje, że w przyszłym roku na obronność zostanie przeznaczone minimum 3 proc. PKB.

– Chciałbym poinformować państwa, że również uzgodniliśmy plan finansowy Funduszu wsparcia sił zbrojnych. A więc w tym roku, w 2022, to będzie 20 mld zł, w roku przyszłym 49 mld zł. Nasz wysiłek finansowy jest realny, to są mocne fundamenty do tego, by rozbudowywać liczebnie Wojsko Polskie. To są mocne fundamenty do tego, żeby rozwijać program modernizacji wyposażenia Wojska Polskiego – dodał wicepremier.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Jackowski już wie, kto będzie rządził w Polsce. Takiej przepowiedni jeszcze nie było

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poseł PO skomentował zachowanie Jachiry: Część elektoratu żąda od nas działania w taki sposób

źródło: Polsat News, NCzas

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these