Janusz Korwin-Mikke opublikował nowy wpis na Facebooku, w którym stwierdził, że prezydent Rosji jest zbrodniarzem wojennym.

– Prezydent Rosji jest formalnie zbrodniarzem wojennym, bo wojny nie wypowiedział — napisał poseł Konfederacji.

– Część ludzi sądzi, że JE Włodzimierz Putin jest zbrodniarzem wojennym, ponieważ wypowiedział Ukrainie wojnę i ją prowadzi. Jest odwrotnie. Gdy dwóch chłopaków konkuruje o jedną dziewczynę, to nie idą do sądu (jak pewno chciałby kulturalny salon) tylko się o nią biją. Mogą się umówić na partię szachów, mogą na szermierkę (znam przypadek!), dawniej bywały pojedynki – ale najczęściej po prostu biją się na pięści. I to jest normalne – czytamy.

– To samo dotyczy państw. Gdy konfliktu nie da się rozwiązać inaczej, dochodzi do wojny. I to jest normalny – jeśli zawiodą inne środki – sposób rozstrzygania konfliktów. Cała historia Europy to historia wojen – i nikt nie nazywa Aleksandra Wielkiego, Juliusza Cezara, Bolesława Chrobrego czy Napoleona Buonapartego „zbrodniarzami wojennymi”! Prezydent Rosji jest formalnie zbrodniarzem wojennym, bo wojny NIE wypowiedział – a ją prowadzi – zauważył JKM.

– Niestety: od II wojny światowej chyba nikt już nie wypowiada wojen… Członkowie elit odbywali bardzo sformalizowane pojedynki. Stosunki między państwami, brzemienne w bardzo poważne następstwa, też były regulowane formalnie czterema Konwencjami Haskimi i Konwencją Genewską. Niestety: pojedynki odeszły w przeszłość, a tych konwencyj mało kto już przestrzega. Cywilizacja europejska zaczęła umierać, gdy zakazano pojedynków – łamiąc zasadę „Chcącemu nie dzieje się krzywda”. Obecnie stan agonalny jest daleko posunięty. Właściwie: jest finalny. Niestety — dodał prawicowy polityk.

– PS. JE Włodzimierz Putin, który uważa się za jej obrońcę, powinien właśnie dać przykład, i przed atakiem na Ukrainę wystosować jakieś ultimatum lub formalnie tę wojnę wypowiedzieć. Nie można samemu łamać III Konwencji Haskiej, napadając na sąsiada bez wypowiedzenia mu wojny – a potem skazywać na śmierć woluntariuszy walczących w szeregach Ukrainy twierdząc, że „nie obejmuje ich konwencja genewska”!!! – zakończył swój wpis.

źródło: Facebook

(Visited 196 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj