Media obiegła zaskakująca informacja. Sąd odwoławczy zwolnił z aresztu tymczasowego aktywistkę Margot, czyli Michała Sz. Poinformował o tym poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.

— Sąd odwoławczy w Warszawie zwolnił Margot z aresztu tymczasowego. Areszt nie jest karą, tylko ostatecznym środkiem zapobiegawczym! Halo, panie Ziobro, pora się obudzić! — napisał na Twitterze Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy.

Nie ma wątpliwości, że lewicowemu aktywiście dopisuje szczęście. Sąd uchylił areszt tymczasowy wobec Margot, aktywistki „Stop Bzdurom”

— Sąd uwzględnił zażalenie na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu — skomentował na antenie TVN24 profesor Piotr Girdwoyń, pełnomocnik Margot.

Dodał, że zakwestionowano podstawy prawne tymczasowego aresztowania, wymienione w Kodeksie postępowania karnego.

Jak poinformował TVN24, na taką decyzję sądu miały wpływ różne czynniki, m.in. listy poparcia od osób, które ręczyły za moralność aktywistki.

Zobacz również: Kukiz rejestruje partię. Politolog nie ma wątpliwości, co to oznacza

Przypominamy, że Margot, czyli Michał Sz., sam oddał się w ręce policji a w jego obronie stanęli sympatycy protestujący na Krakowskim Przedmieściu.

W piątek 7 sierpnia Sąd Okręgowy w Warszawie wydał decyzję o dwumiesięcznym aresztowaniu lewicowego bojówkarza, za szereg niedozwolonych działań.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 2 348 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj