Paweł Kukiz wystąpił do sądu o rejestrację własnej partii politycznej. Muzyk po ostatnich konfliktach z Koalicją Polską ma dosyć. Tym samym wziął sprawy w swoje ręce i postanowił zadziałać samodzielnie. 

Zdaniem profesora Wawrzyńca Konarskiego ta decyzja oznacza tylko jedno — pęknięcie w strukturze Koalicji Polskiej.

Poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski na antenie Polskiego Radia wyjawił, że Paweł Kukiz rejestruje swoją partię polityczną.

— Paweł Kukiz rejestruje partię w sądzie, do czego ma pełne prawo, bo Koalicja Polska składa się również z partii, to jest wyjątkowe, że Paweł Kukiz istnieje w polityce, nie mając partii — mówił polityk.

Zdradzenie tych działań sprawiło, że od razu pojawiły się pytania o dalszą przyszłość Koalicji Polskiej.

— Nie miałem wiedzy ze strony koalicjanta, bo te sprawy rozstrzygały się w prezydium Sejmu i prezydium Senatu, itd. — wyjaśnił Kukiz, nawiązując do ostatnich spięć z ludowcami.

Profesor Wawrzyniec Konarski w rozmowie z portalem Niezalezna.pl ocenił, że wbrew temu, co twierdzi Bartoszewski, fakt rejestracji partii przez Kukiza, oznacza duże problemy dla Koalicji Polskiej.

— Sam fakt, że ktoś występuje z takim wnioskiem, pokazuje, że są pęknięcia w strukturze Koalicji Polskiej — powiedział.

Przeczytaj również:  Poseł PiS zrzekł się mandatu. Wiadomo, kto go zastąpi

Ponadto ocenił, że pomysł Kukiza jest ulotny, a on sam nie ma zbyt wielkich szans na jakiekolwiek zaistnienie na scenie politycznej.

Zobacz również: Kukiz niepewny przyszłości Koalicji Polskiej. „PSL z nami nie rozmawia”

— Moim zdaniem to jest krok bardzo ryzykowny, ponieważ Paweł Kukiz, jest osoba, która nie ma dzisiaj jakiejś strategicznej wizji, do której mógłby przekonać wyborców, a nawet jeżeli taką wizję ma, to nie bardzo widzę instrumenty, dzięki którym mógłby ją zrealizować — powiedział Wawrzyniec Konarski.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 1 755 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj