Lech Wałęsa w mocnych słowach zaatakował lidera Solidarności Piotra Dudę. Poszło o spór o tablice z postulatami z sierpnia 1980 roku. Tablice te stanowią część wystawy stałej w Europejskim Centrum Solidarności.

W poprzednim roku Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku wypowiedziało ECS umowę depozytu, ale pomimo upływu terminu ECS tablic nie oddało.

— Oczekuję, że Europejskie Centrum Solidarności do 31 sierpnia zwróci Narodowemu Muzeum Morskiemu tablice z 21 postulatami z sierpnia 1980 roku — powiedział Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności”.

Poseł Adamowicz stwierdził, że PiS próbuje „pisać historię na nowo”. Złożył nawet zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa.

Piotr Duda stoi na stanowisku, że tablice należą się Narodowemu Muzeum Morskiemu, sugerował również, że w razie konieczności siłą je odbierze.

Do całej sytuacji odniósł się były prezydent Lech Wałęsa.

— Mogę odpowiedzieć: chłopcze, jeszcze będziesz szybko oddawał, przynosił w zębach, jeśli je zabierzesz. Przyjdą takie czasy już niedługo. Zobaczysz pan, panie Duda, a ja się na tym znam — ocenił Lech Wałęsa w rozmowie z Wirtualną Polską.

Zdaniem polityka istnieje ogromna różnica między Solidarnością obecną a tą z lat 80.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

Zobacz również: Lech Wałęsa obrzucony pomidorami w Popowie. Tak powitała go rodzinna wieś

— Została mała ekipa: 500 tys. z 10 milionów. Zostawili sobie sztandary i nasze zwycięstwa, a na nas mówią „zdrajcy”. A im odpowiadam: miałem nie brać władzy i komunistów zostawić? Musiałem podejmować decyzję — kontynuował Wałęsa.

Ponadto stwierdził, że Solidarność powinna już lata temu zakończyć swoją działalność, ponieważ nie pasuje ona do obecnych czasów.

— Proponowałem, nie posłuchano mnie — podsumował.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 531 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj