Maciej Stuhr, który niedawno obiecywał, że nie będzie wtrącał się w sprawy polityki, ponownie zabrał głos. Tym razem napisał, jak bardzo zawiodła go postawa polskich kibiców. W swoim poście na Facebooku nie przebierał w słowach i zamieścił dość obszerną refleksję na temat sytuacji w naszym społeczeństwie.

— Nie szczepimy się, nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów, nie chcemy pomagać innym, gardzimy nauką, sztuką, prawem — stwierdził aktor.

Ostatni mecz Polska-Anglia, w którym naszej drużynie udało się zremisować 1:1, dostarczył kibicom mnóstwa emocji. Tuż przed rozpoczęciem spotkania piłkarze drużyny przeciwnej klęknęli, wyrażając w ten sposób poparcie dla „walki z rasismem”. Polskim kibicom się to nie spodobało i szybko wygwizdali angielskich zawodników. Tuż po tej sytuacji rozległ się głośny hymn Anglików, który zagłuszył uciążliwe buczenie.

Wydarzenie, które poprzedziło mecz, obiło się szerokim echem w mediach i wywołało niesmak u wielu polityków, celebrytów i artystów. Polskim kibicom oberwało się za brak akceptującej postawy, a jednym z komentujących tę sytuację był Maciej Stuhr.

Aktor opublikował długi wpis, który stanowił jednocześnie refleksję na temat stanu polskiego społeczeństwa.

Przeczytaj również:  Polityk PO bez litości o Trzaskowskim: Taki był ładny, amerykański, a wyszedł z niego wieśniak

— Polscy kibice wygwizdali antyrasistowską akcję. Nie »nie poparli«. Wygwizdali. Przez pierwsze lata rządów PiS-u, pierwsze, drugie i trzecie afery, nepotyzmy, łamanie praw i norm, myślałem, że to jakaś pomyłka, że suweren jest po prostu niedoinformowany i zaraz, jak wszystko wyjdzie na jaw, to się to musi rozlecieć — pisał rozgoryczony Stuhr.

Nie krył także rozczarowania kondycją polskiego społeczeństwa, które w jego ocenie robi wszystko na opak i nie dostosowuje się do obowiązujących ram.

— Dziś już tak nie myślę. Po prostu tacy jesteśmy i tego chcemy. Nie szczepimy się, nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów, nie chcemy pomagać innym, gardzimy nauką, sztuką, prawem. Po prostu nic, ale to nic nas to nie obchodzi. A cała reszta (mniejszość) może się z tym a) pogodzić, b)wyjechać, c) żyć w rozpaczy i depresji. To obecnie dla większości Polski nie ma zresztą właściwie żadnego znaczenia. Myślę, że wyjdziemy z UE. To nie jest dla nas miejsce — podsumował.

Zobacz również: Emocjonalny komentarz Andrzeja Dudy po meczu z Anglią: „Co za horror!”

Przeczytaj również:  Klaudia Jachira obiecała posprzątać w Sejmie. Zaraz po pokonaniu PiS

Zobacz również: Korwin-Mikke dosadnie o PiS: Ta banda oszołomów zachowuje się po prostu…

Polscy kibice wygwizdali antyrasistowską akcję. Nie „nie poparli”. Wygwizdali. Przez pierwsze lata rządów PiS-u,…

Opublikowany przez Macieja Stuhr Środa, 8 września 2021

źródło: tvp.info, wmeritum.pl

(Visited 574 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj