propolski.pl: Grzegorz Schetyna tłumaczy słowa Tuska

„Ma dystans do tego, co widzi”. Schetyna tłumaczy rozmowę Tuska z dziennikarką TVN [WIDEO]

Poseł PO Grzegorz Schetyna skomentował kontrowersyjne słowa Donalda Tuska, jakie ten wypowiedział o pracy w Sejmie. Były premier przyznał, że przeraża go „upiorna myśl powrotu na Wiejską”. Nie wiedział przy tym, że rozmowa jest nagrywana.

Tymczasem rzecznik PiS Radosław Fogiel ocenił, że Tuskowi po prostu „trafiła się chwila szczerości”.

Kontrowersyjna wypowiedź Tuska. Jest komentarz Schetyny

– Donald Tusk nie tęskni do tego stylu uprawiania polityki, jak widzi brak debaty i to, w jaki sposób Sejm jest dzisiaj zorganizowany i prowadzony – skwitował Grzegorz Schetyna.

– To jest opinia polityka, który jest poza polskim Sejmem od ośmiu lat, a 15 lat od tego momentu, kiedy byliśmy w opozycji i przygotowywaliśmy się do wyborów w 2007 r. Nie tęskni do tego stylu uprawiania polityki, jak widzi brak debaty i to, w jaki sposób jest Sejm dzisiaj zorganizowany i prowadzony. W jaki sposób traktuje się opozycję przez większość rządową – mówił na antenie Polsat News były przewodniczący PO.

Zdaniem Schetyny, Tusk ma zwyczajnie świadomość tego, jak wygląda praca w parlamencie, a mówi tak z poziomu doświadczenia z „wielkiej europejskiej polityki”. Dzięki temu ma „dystans do tego, co widzi”.

Głos w temacie zabrał również poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, który stwierdził, że rozumie, co Schetyna miał na myśli. Przyznał, że czasami „nie chce mu się głosować w Sejmie”, bo jest to „śmieszna, marna symbolika”.

– O tyle zgodzę się z Grzegorzem Schetyna, że rzeczywiście obecny Sejm to komiczna fasada parlamentaryzmu. W czasie stanu epidemii. Regulamin został zmieniony tak, że nie ma żadnej realnej debaty w salach sejmowych. Już w ogóle nie można zabrać głosu, jak są wszyscy posłowie na sali. Co więcej regulamin ciągle łamany, a PiS ma człekokształtne maszynki do głosowania. Dziwię się wypowiedzi Donalda Tuska tylko temu, że jednocześnie nie odczuwa koszmaru siedzenia w strukturach unijnych. Myślę, że to kwestia wysokości wynagrodzenia – mówił prawicowy poseł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Mam prawie 80 lat…”. Korwin-Mikke zdradził, co trzyma go przy życiu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rafał Mładanowicz szarą eminencją resortu rolnictwa?

źródło: Polsat News

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these