Dziennikarka i prezenterka Dorota Wellman od wielu lat związana z telewizją TVN, została ostatnio zaatakowana przez „Wiadomości” TVP. Chdzi o program „Smart Senior”, w którym dziennikarka miała uczyć starszych Polaków obsługi nowoczesnych technologii.

Jeżeli będziemy milczeć mówi Wellman — nie będziemy reagować na manipulacje, to naprawdę będzie można za pomocą takich mediów wmówić wszystko. Z każdego z nas można zrobić złodzieja przekonuje prezenterka TVN, odnosząc się do informacji przedstawionych przed kilkoma dniami w „Wiadomościach”.

Dziennikarze TVP przekazali w swoim materiale, że program „Smart Senior” w rzeczywistości służy jedynie „wyprowadzaniu pieniędzy”.

Dorota Wellman natychmiast zareagowała na reportaż. Z wypowiedzi, która padła w rozmowie z serwisem Plejada, dziennikarka twierdziła że informacje zawarte w materiale są nieprawdziwe, a ona sama „nie bierze udziału w takim szkoleniu”.

— Czuję się jakby ktoś mnie obrzygał. Telewizja powinna działać w służbie obywatela. Jeżeli będziemy milczeć, nie będziemy reagować na manipulacje, to naprawdę będzie można za pomocą takich mediów wmówić wszystko. Z każdego z nas można zrobić złodzieja — mówiła prezenterka w rozmowie z tygodnikiem „Newsweek”.

Przeczytaj również:  Transpłciowa łyżwiarka wyłożyła się na lodzie. Nie wykonała żadnej figury [WIDEO]

Do sprawy odniósł się rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu Mirosław Ochyra, przekonując że co prawda rozmowy z Dorotą Wellman miały miejsce, lecz ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.

Żadnej umowy, jeśli chodzi o udział Pani Doroty Wellman, jeszcze w tym projekcie nie ma. Opracowując projekt, jednym z wymogów było pozyskanie osoby, która jest takim motywatorem społecznym. Osoby, która cieszy się zaufaniem społecznym, osoby, która ma dużą słuchalność i potrafi przekazać informacje związane z takim projektem podkreślił Ochyra.

Na oficjalnej stronie instytucji udostępniono 13 maja oświadczenie, w którym poinformowano, iż z dziennikarką nie podpisano żadnej umowy.

Prowadzono wstępne rozmowy z menadżerem pani Doroty Wellman, jednakże nie podpisano żadnej umowy dotyczącej jej udziału w projekcie. Pani Dorota Wellman była rozważana jako jedna z osób, która zajmowałaby się systemem motywacyjnym w szkoleniu organizowanym w Opolu, jednakże Urząd nie poczynił w tym zakresie z Panią Dorotą Wellman wiążących ustaleń czytamy.

Przeczytaj również: Zła wiadomość dla zaszczepionych. Po przyjęciu szczepionki należy odstawić alkohol. Wiadomo, na ile dni

Przeczytaj również: Kolejne teorie spiskowe faktem? Doradca Morawieckiego chce ograniczyć wolność niezaszczepionym. Szokujący pomysł

Przeczytaj również:  Nie żyje Leonard Pietraszak. Znany aktor miał 86 lat

źródło: Tysol

(Visited 3 793 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj