Zdaniem głównego doradcy prezydenta Bidena ds. zdrowia maseczki już niedługo mogą stać się nieodłącznym elementem naszego życia. Doktor Fauci taki scenariusz określił „całkiem prawdopodobnym”. Medyk wyjaśnił, że ludzie będą zakładać maseczki w trakcie okresów zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienia.

— Noszenie maseczek może stać się w przyszłości „sezonowym trendem” wśród Amerykanów — stwierdził dr Anthony Fauci.

Ludzie z własnej woli mogą wybierać zasłanianie nosa oraz ust wtedy, kiedy ich odporność będzie osłabiona lub rozpocznie się okres zwiększonej zachorowalności na grypę.

Zobacz również: Potężna bójka na lotnisku pod Londynem. W ruch poszły pięści i walizki [WIDEO]

Doradca prezydenta Bidena wystąpił w programie „Meet the Press” w NBC News. Lekarz odpowiadał na pytania prowadzącego, a jednym z nich było:

— Czy maseczka stanie się czymś, co będziemy używać sezonowo? — zapytał prowadzący Chuck Todd.

— Myślę, że ludzie sami zauważyli, jak dużą rolę w ograniczaniu rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych odgrywają maseczki, szczególnie jeśli spojrzy się na dane liczbowe. W tym roku sezon grypowy praktycznie nie istniał, między innymi dzięki temu, że ludzie stosowali się do zaleceń wprowadzonych celem ograniczenia transmisji wirusa SARS-CoV-2 — podkreślił dr Fauci.

Zobacz również: Jachira zwróciła się do prośbą do liderów opozycji. Nie zabrakło wulgarnych słów

W programie podniesiono fakt, że między 1 października 2020 a 30 stycznia 2021 liczba hospitalizacji z powodu zachorowań na grypę wyniosła tylko 55 przypadków. Jeszcze rok wcześniej były to 8633 przypadki, które trafiły do amerykańskich szpitali z powodu powikłań.

— Taka sama sytuacja miała miejsce zimą w Australii. Zachorowania na grypę praktycznie nie miały miejsca, dzięki m.in. powszechnemu noszeniu maseczek. Jest więc prawdopodobne, że za rok, dwa, w trakcie okresów większej zachorowalności na choroby wywoływane wirusami przenoszonymi droga kropelkową, ludzie będą bardziej skłonni zakładać maseczki, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się takich chorób — dodał dr Fauci.

źródło: businessinsider.com.pl

(Visited 551 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj