Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z TVP Info poinformował, że władza rozważa ograniczenia w galeriach handlowych w kolejnych częściach kraju.

— Chcielibyśmy zostać przy wariancie regionalnym — mówił rzecznik rządu Piotr Müller — aczkolwiek takich gwarancji dać nie możemy, bo nie wiemy, jak będzie się ostatecznie rozwijać epidemia.

Polityk uspokoił jednak, że rząd nie planuje na razie wprowadzać większych restrykcji sanitarnych na terenie całego kraju. Nie oznacza to jednak, że rygor epidemiczny nie zostanie wprowadzony na dniach w konkretnym województwie. Na razie ograniczenia panują w w województwie mazowieckim, lubuskim, warmińsko-mazurskim i pomorskim. Potrwają do 28 marca, lecz niewykluczone, że zostaną przedłużone.

 Chcielibyśmy zostać przy wariancie regionalnym, aczkolwiek takiej gwarancji ze względu na to, że nie wiemy dokładnie, jak ostatecznie będzie się rozwijała epidemia, takiej gwarancji dać nie możemy. Obostrzenia regionalne są analogiczne do tych, które mieliśmy jesienią, co prawda na poziomie wojewódzkim w tej chwili. Staramy się, aby tę zasadę zachować. Mam nadzieję, że faktycznie będzie to możliwe przekonywał Piotr Müller.

Resort zdrowia poinformował w poniedziałek o 10 896 nowych zakażeń koronawirusem.

Przeczytaj również: Skandaliczne słowa na pogrzebie Lityńskiego. „Frasyniuk zapukał w dno dna”: „Spraw, żeby te 8 gwiazd…”

Przeczytaj również: GIS alarmuje: Nie pij tego popularnego alkoholu – w butelce może być szkło. Koncern wycofał całą partię

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 771 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj