Fundacja Billa i Melindy Gatesów zamierza opracować nowe podręczniki do matematyki. Nowe egzemplarze mają nie wspierać białej supremacji. Zdaniem amerykańskiej lewicy obecnie matematyka jest nacechowana rasizmem.

Departament Edukacji stanu Oregon opracował 80-stronicowy dokument z wytycznymi, jak zlikwidować rasizm w matematyce i jej nauczaniu. Choć zdaniem wielu osób projekt ten brzmiał jak żart, okazuje się, że zyskał on silne poparcie lewicy.

Podręcznik „Droga do równej edukacji matematycznej: Demontaż rasizmu w nauczaniu matematyki” to zdaniem Billa Gatesa znakomity sposób na walkę z rasizmem. Dlatego też jego fundacja wesprze ten projekt finansowo.

Zobacz także: Policjanci nie chcieli nosić maseczek. Funkcjonariuszy dotkliwie ukarano: „Negowała zasadność w Internecie”

— Gdy nauczyciele matematyki proszą uczniów, aby pokazali pracę, to bardziej dowiadują się, co myślą uczniowie, To oznacza koncentrowanie się na tym, co nauczyciele rozumieją, a nie na uczeniu. To pomoc dla nauczycieli, którzy chcą zrozumieć, o czym myślą uczniowie, a mniej narzędzie dla uczniów w przyswajaniu nauki. Zatem wymaganie od uczniów, aby pokazali swoją pracę, wzmacnia kult słowa pisanego, a także paternalizm — przekonują autorzy publikacji.

Zobacz także: Szybko poszło. Atak USA w Syrii z polecenia Bidena

Ponadto projekt zakłada również walkę z białą supremacją. Jest nią między innymi „skupianie się na udzielaniu właściwej odpowiedzi”. Ponadto autorzy projektu uważają, że obecnie matematycy zbyt mocno skupiają się na przekazywaniu wiedzy, tymczasem większy nacisk powinni kłaść na budowanie relacji.

Źródło: NCzas

(Visited 900 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj