Tomasz Lis opublikował wpis, w którym nie krył swojego rozczarowania postawą Polaków. Wielu do tej pory się nie zaszczepiło.

— Zachęty, prośby i loterie już były. Dość pieszczot z foliarzami. Nakazy i kary! — zaapelował Tomasz Lis. Wpis dziennikarza wywołał mnóstwo emocji w sieci. Nie wytrzymał także Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji, który w mocnych słowach odpowiedział dziennikarzowi.

Rząd z pewnością nie ma powodów do radości. Wszystko za sprawą statystyk, które w kwestii pandemii są wyjątkowo bezlitosne. Liczba chętnych na przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi znacznie spada. Lekarze apelują, że jest to bardzo niepokojący sygnał, szczególnie że zbliża się do nas czwarta fala zachorowań.

Dane z Ministerstwa Zdrowia jednoznacznie wskazują, że na ten moment w pełni zaszczepiło się 44,22 proc. Polaków. To zdecydowanie za mało, by doprowadzić do odporności zbiorowej, która powinna oscylować na poziomie ok. 80 proc.

Rząd nie zdecydował się jednak (przynajmniej na razie) wprowadzać obowiązku szczepień.

— Na tę chwilę nasza polityka działania w tym zakresie polega na zwiększaniu motywacji, docieraniu, bo to jest również bardzo ważne, docieraniu do tych regionów, w których jest trudno się zaszczepić — relacjonował niedawno minister Adam Niedzielski.

Z filozofią rządu nie do końca zgadza się dziennikarz Tomasz Lis, który w nerwach napisał:

— Zachęty, prośby i loterie już były. Dość pieszczot z foliarzami. Nakazy i kary! — skwitował redaktor naczelny „Newsweek Polska” na Twitterze.

Zobacz również: Niemiecka gazeta szczerze o Polsce: To byłby koszmar

Zobacz również: Ogromna większość niezaszczepionych nie zamierza zmieniać w tej kwestii zdania: „Zawsze wiedzieliśmy, że pewna część populacji…”

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 7 623 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Paweł Kukiz wzywa TVN24 do przeprosin: “Hejt od piewców miłości i tolerancji”

2 KOMENTARZE

  1. Pamiętajcie że termin zaplanowanej na sierpień czwartej fali się zbliża i nie będzie żadnych odstępstw od wyznaczonych przeze mnie ustaleń. Po przetestowaniu i stwierdzeniu pandemii wyznaczyły termin lockdownu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here