81 proc. Amerykanów, którzy do tej pory nie przyjęli szczepienia przeciwko COVID-19 deklaruje, że nie zamierza zmieniać w tej kwestii zdania. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez The Associated Press-NORC Centre for Public Affairs Research.

Spośród tej grupy nawet 45 proc. odparło, że „zdecydowanie” nie, a 35 proc., że „prawdopodobnie” nie podda się szczepieniu. 16 proc. ankietowanych odparła, że „prawdopodobnie” zdecyduje się na przyjęcie preparatu, a jedynie 3 proc., że „zdecydowanie tak” zrobi. Takie wyniki to prawdziwa katastrofa dla wierzącego w zbawczą moc szczepień nowego prezydenta Joe Bidena.

Sondaż wykazał również, że 64 proc. nieszczepionych Amerykanów w niewielkim stopniu wierzy, że szczepionki mogą zadziałać przeciwko nowym mutacjom wirusa, w tym szybko rozprzestrzeniającemu się wariantowi Delta.

Jeżeli chodzi o podział na Republikanów i Demokratów, to ci pierwsi (43 proc.) znacznie częściej mówią, że nie zostali zaszczepieni i że swojego zdania nie zmienią. Twierdzi tak natomiast jedynie 10 proc. Demokratów.

W kwestii podziału na wiek 37 proc. osób w wieku poniżej 45 lat deklaruje, że nie szczepiło się i raczej nie zrobi tego w przyszłości. W przypadku osób starszych twierdzi tak 16 proc.

Przeczytaj również:  Miedwiediew straszy: „Kto powiedział, że za dwa lata Ukraina będzie na mapie świata?”

— Zawsze wiedzieliśmy, że pewna część populacji będzie trudna do przekonania, bez względu na to, co pokazały dane, wielu ludzi nie podda się perswazji — skomentował sprawę dr Amesh Adalja, specjalista ds. chorób zakaźnych na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa.

162 miliony ludzi w USA uważa, że jest w pełni zaszczepiona. Taka liczba stanowi 48,8 proc. całej populacji kraju.

Zobacz również: Niemiecka gazeta szczerze o Polsce: To byłby koszmar

Zobacz również: Mentzen podsumował obecną sytuację: „To jest dramat, upadek rozumu i powrót prawdziwie ciemnych wieków”

źródło: nczas.com

(Visited 2 312 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj