W najnowszym sondażu Kantar Public zapytano Polaków, który z polityków odznacza się największą charyzmą i atrakcyjnością polityczną. Uczestniczący oceniali liderów politycznych, patrząc na charyzmę i siłę przekonywania do siebie młodych wyborców.

W sondażu pod lupę wzięto: Roberta Biedronia, Borysa Budkę, Włodzimierza Czarzastego, Krzysztofa Bosaka, Jarosława Kaczyńskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Rafała Trzaskowskiego, Szymona Hołownię oraz Donalda Tuska.

Ankietowani mogli ocenić swoich faworytów od 1 do 7. Im niższa ocena, tym mniejsza charyzma danego polityka.

Jak poinformował Portal Samorządowy, najlepiej oceniony został Szymon Hołownia — myśli tak nawet 47 proc. badanych, wystawiając politykowi średnią ocen 3,4. Ex aequo na drugim miejscu uplasowali się Donald Tusk i Rafał Trzaskowski (3,5), a tuż za nimi Robert Biedroń z uzyskaną średnią 3,8. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Władysław Kosiniak-Kamysz (średnia 4,1), jak również Włodzimierz Czarzasty oraz Borys Budka ze średnią 4,2.

Listę charyzmatycznych liderów zamyka Jarosław Kaczyński — średnia ocen tego polityka okazała się najwyższa ze wszystkich przedstawionych (nawet 4,4).

A co z politykami, którzy mają największą siłę przekonywania młodych? Okazuje się, że według sondażu są to Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia (średnia ocen 3,1). Na drugiej pozycji znaleźli się równocześnie Krzysztof Bosak i Robert Biedroń ze średnią ocen na poziomie 3,7. Za nimi uplasował się Donald Tusk ze średnią 3,8.

Przeczytaj również:  Krzysztof Jackowski: W Polsce będą działy się bardzo dziwne rzeczy [WIDEO]

Zobacz również: Zaszczepiłeś się i chcesz wyjechać na urlop? Mamy dla ciebie złe informacje

Zobacz również: Tomasz Lis bez ogródek o szczepieniach w Polsce: Dość pieszczot z foliarzami. Korwin-Mikke nie wytrzymał

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 842 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj