Marta Lampart, liderka Strajku Kobiet, wezwała do akcji „Rzuć na tacę”. Aktywistka dzięki zebranym środkom chce podjąć działania wymierzone w Kościół.

— Zasil akcję Same Plusy, rzuć na tacę! Chcemy wspierać lokalne społeczności w ich oporze przed wszechobecną opresją religijną i przemocą symboliczną oraz dodawać odwagi do odejścia z kościoła. Z zebranych pieniędzy pokryjemy koszt wynajmu bilbordów, druku plakatów, wlepek, opracowania nowych projektów, czy organizacji konferencji i dojazdów na nie. Głośmy razem dobrą nowinę, brońmy się przed ekspansją fanatyków! — czytamy informację na profilu „Strajku Kobiet” na Facebooku.

Zobacz również: Sondaż: Jak Polacy oceniają walkę rządu z epidemią? Niedzielski ma powody do niepokoju?

Współpracownicy i aktywistki podzielające poglądy Marty Lempart nie kryją się z tym, że pomysł bardzo im się podoba. Okazuje się, że akcja „Strajku Kobiet” jest zaledwie małym elementem większej operacji mającej na celu uderzyć w Kościół.

— Przypominamy, że projekt Same Plusy jest realizacją zadania Narodowa Apostazja sformułowanego w odpowiedzi na postulaty zgłaszane przez protestujących przeciwko łamaniu praw kobiet i osób LGBT, faszyzacji, demolowaniu podstaw ustrojowych państwa i postępującej klerykalizacji. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat związku, jaki istnieje między indywidualnymi wyborami i postawami ludzi a pozycją polityczną kościoła rzymskokatolickiego w Polsce oraz zachęta do odseparowania się od kościoła we wszystkich obszarach życia prywatnego i społecznego — poinformował „Strajk Kobiet”, który zaapelował o odwrócenie się od Kościoła rzymskokatolickiego i zaprzestanie jego wspierania.

Przeczytaj również:  Rzecznik PiS zaskoczył: "Jesteśmy otwarci na wspólny start z Pawłem Kukizem"

Zobacz również: Nastąpi przełom w leczeniu? Rozpoczęto badania kliniczne amantadyny

— Poprzez pokazanie zalet alternatywnych ceremonii niereligijnych zachęcamy, by zaprzestać wspierania instytucji kościoła rzymskokatolickiego, którą uważamy za społecznie szkodliwą. Namawiamy do apostazji. Promujemy pro-równościowe, antydyskryminacyjne, antyprzemocowe inicjatywy i organizacje oraz zachęcamy do wspierania ich działalności. Wskazujemy, jakich postulatów szukać w programach wyborczych partii i obietnicach polityków w zakresie działań zmierzających do realnego rozdziału kościoła od państwa — czytamy w kolejnej informacji udostępnionej przez „Strajk Kobiet”.

Zasil akcję Same Plusy, rzuć na tacę! Chcemy wspierać lokalne społeczności w ich oporze przed wszechobecną opresją…

Opublikowany przez Same Plusy Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Źródło: wPolityce.pl

(Visited 1 676 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj