propolski.pl: "Co za leszcz!". Hołownia zaatakował prezydenta. Dziennikarz w 2 zdaniach postawił go do pionu

„Co za leszcz!”. Hołownia zaatakował prezydenta. Dziennikarz w 2 zdaniach postawił go do pionu

Po tym jak Szymon Hołownia zaszczepił się na koronawirusa, lider Polski 2050 spotkał się z falą hejtu i krytyki w mediach społecznościowych. Nieoczekiwanie polityka opozycji wziął w obronę prezydent Andrzej Duda.

We wtorek okazało się jednak, że Hołownia nie docenił apelu głowy państwa.

— Proponuję zostawić @szymon_holownia w spokoju — napisał Andrzej Duda na Twitterze. — Zaszczepił się, i dobrze. Chciał jak najszybciej? Nie On jeden. Więcej wyrozumiałości dla ludzkiej słabości. Pomijam już fakt, że wszelkie przejawy hejtu w Wielkanoc to po prostu wstyd! Wyluzujcie. Wesołego Alleluja!

Lider ruchu Polska 2050 gościł we wtorek rano w programie Wirtualnej Polski.

— To nie jedyny wpis prezydenta Dudy, który wywołał zamieszanie. Jeden dotyczy bezpośrednio pana. To po pańskim szczepieniu — wskazał dziennikarz. — Prezydent stanął w pana obronie, czy wręcz przeciwnie, jak to interpretować?

Nie, oczywiste jest to, że chciał mi dokuczyć. Jego wilcze prawo. Na tym też polega polityka, że jedni drugich kąsają po łydkach, jak potrafią, nawet jeśli są prezydentami Rzeczpospolitej — odpowiedział gość programu.

— Natomiast co innego było w tym tweecie naprawdę porażające. To, że prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, kraju który jest w samym środku trzeciej fali pandemii, w którym umierają setki ludzi, w którym naprawdę źle się dzieje — nazywa szczepienia słabością — dodał lider Polski 2050.

Prowadzący przerwał jednak wywód Hołowni i zarzucił politykowi manipulację.

Nie, nie. Ale panie prezesie. Nie manipulujmy, powiem wprost. Prezydent nie nazwał wszystkich szczepień, faktu szczepienia się Polaków słabością, tylko odniósł się konkretnie do pana. No bo nie da się ukryć, że pan bardzo ostro krytykował ministra Dworczyka za to, co się wydarzyło kilka dni temu. Za ten chaos, który niewątpliwie miał miejsce.

A sam pan skorzystał z tej okazji, zaszczepił się jako czterdziestokilkulatek i prezydent do pana konkretnie się odnosił, zresztą nie on jeden — wskazywał dziennikarz.

Jak zareagował Internet?

— Co za leszcz! Nawet jakby szukać w radach sołeckich to tak nieogarniętego w polityce gościa ciężko będzie znaleźć.

— Zaszczepiłeś się Pan, Twoje wilcze prawo, ale zamilcz już Pan , bo ręce opadają jak się słucha tych głupot.

— pan Szymuś pali głupa i robi z siebie po raz kolejny błazna. I to jest słuszna droga, bo akurat to mu najlepiej wychodzi

— Skoro jest tak dramatycznie, dlaczego pali głupa z dyplomem dzielnego pacjenta?

— Dlatego, tego giermka TVNu, już nie da się słuchać z powagą i brać serio jego wynurzeń. I to jest najłagodniejsze określenie na jakie mnie stać, żeby opisać to co ten Pan wyprawia.

Przeczytaj również: Nosił maseczkę, rękawiczki, zaszczepił się, a i tak zachorował. Kolejny piosenkarz w szpitalu

Przeczytaj również: Nastąpi przełom w leczeniu? Rozpoczęto badania kliniczne amantadyny

Źródło: Twitter

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these