Sondaż przeprowadzony przez SW Research na zlecenie „Rzeczpospolitej” nie pozostawia złudzeń. Polacy nie są zadowoleni z obecnego stanu rzeczy, a przede wszystkim z działań podejmowanych przez partię rządzącą.

— Jak Pani/Pana zdaniem rząd radzi sobie w walce z epidemią koronawirusa w Polsce? — takie pytanie padło w sondażu.

Z epidemią koronawirusa zmagamy się już od ponad 13 miesięcy. Sytuacja w Polsce zmieniła się diametralnie, a powrót do normalności jeszcze przez długi czas nie będzie możliwy.

Mogłoby się wydawać, że rząd zrobił wszystko, aby zdusić pandemię. W rzeczywistości mamy do czynienia z coraz to nowymi obostrzeniami i postępującym lockdownem, który niszczy gospodarkę.

Zobacz również: Krzysztof Krawczyk nie żyje. Artysta miał 74 lata

Dane dotyczące walki z epidemią w naszym kraju nie napawają optymizmem. Polska pod względem zakażonych na COVID-19 zajmuje 12. miejsce na świecie, a jeśli chodzi o zgony — 14.

Nieobojętna pozostaje kwestia pogarszającego się dostępu do służby zdrowia. W „nadmiarowych zgonach” Polska zajmuje 2. miejsce w Europie, ustępując jedynie Bułgarii.

Zobacz również: Mateusz Kijowski znów stanie przed sądem. Domaga się uniewinnienia

Jak Polacy oceniają pracę rządu w kwestii epidemii koronawirusa? 34,3 proc. ankietowanych ma w tej sprawie bardzo złe zdanie.

Przeczytaj również:  Podpalenie wojskowej komendy uzupełnień. Rosjanie nie zamierzają iść do wojska [WIDEO]

17,8 procent badanych uważa, że rząd źle radzi sobie w walce ze śmiercionośnym wirusem. Oznacza to, że większość naszych rodaków straciła cierpliwość do działań podejmowanych przez rząd.

Źródło: nCzas.com

(Visited 534 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj