propolski.pl: Marek Jakubiak o Niemcach

Marek Jakubiak nie miał litości dla Hołowni: „Powiem to takim językiem, może zrozumie”

Prezes Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak w mocnych słowach odniósł się do decyzji Szymona Hołowni w związku z wykorzystaniem awarii systemu rejestracji, by móc przyjąć szczepienie na koronawirusa.

Lider Polski 2050 pochwalił się, że w Wielką Sobotę zaszczepił się szczepionką Pfizera. Dodał, że miał tę możliwość dzięki niedawnemu zamieszaniu w systemie rejestracji na szczepienia. Gdy awaria została usunięta, polityk mógł zapisać się na swoją kolej i przyjąć pierwszą dawkę preparatu. Na byłego prezentera TVN spadła druzgocząca fala krytyki.

O fakcie zaszczepienia się Hołownia poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zapewnił przy tym, że zanim ruszył na szczepienie, zadzwonił na infolinię, dowiadując się o szczegółach.

— Usłyszałem, że to tak nie działa, że albo przyjadę, albo będzie wolny termin i ryzyko zmarnowania dawki — tłumaczył były kandydat na prezydenta.

Pomimo zapewnień, że miał czyste intencje, internauci napisali mu, co myślą na ten temat. Wielu z nich zarzuciło liderowi Polski 2050, że wykorzystał błąd w systemie i wszedł w kolejkę przed seniorami, którzy nie mieli szansy się zaszczepić. Część użytkowników porównało go nawet do Ryszarda Petru.

Zobacz również: Sondaż: Jak Polacy oceniają walkę rządu z epidemią? Niedzielski ma powody do niepokoju?

Marek Suski dodał, że zachowanie polityka było zwyczajnie „dziecinne”. Aby zobrazować swoje słowa, przytoczył przykład, z jakim zetknął się osobiście w związku ze szczepieniem.

Hołownia ocenił, że Krajowy System Szczepień „to bałagan taki, że łeb urywa”, a całą sytuację z rejestracją na szczepienie ocenił jako „absurdalną”.

Do sprawy odniósł się również Marek Jakubiak, który skomentował decyzję Hołowni, nie przebierając w słowach.

— Człowiek, który moralizuje nas od kilku miesięcy, który mówi wszystkim, co jest dobre, a co złe, człowiek, który ostatnio używa dość wulgarnych słów w przekazie i człowieka, który po prostu wszystko lepiej wie, należy zapytać, czy wie czym jest polityka? Jeśli nie, to ja mu powiem — stwierdził Jakubiak.

Zobacz również: Nastąpi przełom w leczeniu? Rozpoczęto badania kliniczne amantadyny

Były kandydat na prezydenta RP zauważył, że Hołownia powinien zrozumieć, że polityka jest działaniem dla dobra wspólnego.

— Polityka jest działaniem dla dobra wspólnego, a nie siebie samego. Powiem to takim językiem, może zrozumie — dodał polityk.

Źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these