Lech Wałęsa udzielił wywiadu dla rosyjskich mediów, a zapis całej rozmowy udostępnił na swoim Facebooku. Polityk odpowiadał głównie na wiele pytań dotyczących Ukrainy.

Były prezydent dał dobre rady Putinowi, a przede wszystkim go ostrzegł, co się stanie jeżeli nie powstrzyma swoich zapędów.

– Jeśli zaatakujesz mi Ukrainę i Kijów, to pamiętaj, że wszystkie siły mają uderzyć na Moskwę. Wszystkie siły. Nie możesz niszczyć mi Kijowa, Ukrainy. Jeśli zniszczysz, my ciebie zniszczymy. Apeluję i wzywam, weźcie drony i inne… I kiedy Putin uderzy na Kijów macie uderzyć na Moskwę. Pierwsze uderzenie – Kreml. Takie polecenie i prośbę składam. Chciałabym tego uniknąć, bo to piękny kraj, Kreml to piękny zabytek, ale Kijów też! – wyjaśniał Lech Wałęsa wspominając także o niezwykłych przemianach cywilizacyjnych, które nas czekają.

– Pojawiła się epoka intelektu i informacji, i globalizacji, a my jesteśmy pośrodku. I ja te „pośrodku, co dzisiaj jesteśmy, nazywam „epoka słowa”, „epoka dyskusji”, jak ta Ukraina, jak ta Polska, jak ta Europa, jak ta globalizacja ma wyglądać? To są puste pojęcia. Trzeba je wypełnić treścią programową i strukturalną, ale jak? Tu musi być pani zgoda i moja zgoda. Dlatego to jest takie trudne. Na razie demagodzy i populiści górę wzięli, no bo to jest prostsze. A to „epoka dyskusji”. I teraz: Czy wydyskutujemy? Czy zdążymy wydyskutować, czy demagodzy, populiści podpalą nam Europę? Czy demagodzy, populiści będą chcieli zniszczyć Ukrainę? Czy tym razem też zniszczymy naszą cywilizację? – zastanawiał się Lech Wałęsa.

Poniżej cały zapis wywiadu z Lechem Wałęsą.

Wojna lub Pokój ! Wywiad dla Rosjan 8-02-2022 r

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Wtorek, 8 lutego 2022

Zobacz również: Donald Tusk bez ogródek: PiS rzuciło się na polską szkołę i przyszłość naszych dzieci

Zobacz również: Jarosław Wałęsa: Mój ojciec jest bohaterem narodowym

źródło: Facebook.com

(Visited 641 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj