Były premier Donald Tusk skomentował odrzucenie przez Sejm weta Senatu do noweli Prawa oświatowego. Zdaniem polityka odsunięcie partii rządzącej od władzy „to nasze wspólne być albo nie być”

— Na koniec PiS rzuciło się na polską szkołę i przyszłość naszych dzieci — podkreślił Donald Tusk nie przebierając przy tym w słowach.

— Na koniec rzucili się na polską szkołę i przyszłość naszych dzieci. Najwyższy czas, aby wszyscy zrozumieli, że odsunięcie PiS od władzy to nasze wspólne być albo nie być — napisał w mediach społecznościowych były premier.

Przypomnijmy, że Sejm odrzucił w środę weto Senatu do nowelizacji Prawa oświatowego. Za tą decyzją opowiedziało się 227 posłów PiS: Łukasz Mejza i Zbigniew Ajchler, Andrzej Sośnierz, a także trzech posłów koła Kukiz’15: Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk.

Ustawa, o której mowa, czyli wzmacniająca rolę kuratorów oświaty i zmieniająca zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych w szkołach, znajdzie się teraz u prezydenta.

Projekt przygotowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki zakłada, że dyrektor szkoły bądź placówki będzie zobowiązany, nie później niż na dwa miesiące przed rozpoczęciem zajęć prowadzonych przez stowarzyszenia lub organizacje — pozyskać dokładną informację na temat planu działania na terenie szkoły, konspekt zajęć i materiały wykorzystywane na oferowanych zajęciach, a także uzyskać pozytywną opinię kuratora oświaty dla działań takiej organizacji w szkole lub w placówce. W związku z tym kurator będzie miał czas 30 dni na wydanie opinii.

Zobacz również: Konfederacja o nowym projekcie ustawy. Koniec obostrzeń jest możliwy [WIDEO]

Zobacz również: Dobromir Sośnierz nie wytrzymał: Mam dość lekceważenia problemów mężczyzn [WIDEO]

źródło: forsal.pl, gazetaprawna.pl

(Visited 247 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj