Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przybył do Polski i spotkał się szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim. Głównym tematem, który był omawiany były napięcia na granicy rosyjsko-ukraińskiej. Z ust brytyjskiego polityka padła jasna deklaracja.

Boris Johnson przyleciał do Warszawy i spotkał się z premierem Morawieckim. Przywódca Anglików zapewnił, że kiedy Polska będzie zagrożona, Wielka Brytania zawsze udzieli jej wsparcia.

– Polska ma kluczową rolę w europejskim bezpieczeństwie; kiedy Polska jest zagrożona Wlk. Brytania zawsze jest gotowa pomóc, podobnie jak Polska zawsze była i jest gotowa pomóc nam – podkreślił Boris Johnson. Nawiązał przy tym do rozmów z Rosją w kwestii sytuacji na granicy z Ukrainą.

Boris Johnson zapewnił, że dokładane są wszelkie starania, których celem jest rozładowanie aktualnego konfliktu. Głos zabrał także polski premier Mateusz Morawiecki, który przyznał, że zarówno Polska, jak i Wielka Brytania koncentrują się na walce o przywrócenie pokoju.

– Dlatego musimy pamiętać, po co właściwie to robimy i po co na stole pojawia się pakiet sankcji do wprowadzenia w chwili potencjalnej inwazji na Ukrainę. Polska i Wielka Brytania stoją jednoznacznie po stronie pokoju, spokoju i bezpieczeństwa. Bardzo dziękuję za taką aktywną rolę Borisowi Johnsonowi w tym bardzo ważnym zadaniu. Nie pozwolimy się zastraszyć, działamy razem na rzecz utrzymania pokoju – mówił premier RP.

– Londyn dzieli od Kijowa ponad 2000 km, ale to, że staramy się dzisiaj razem działać na rzecz pokoju na wspólnej wschodniej flance, świadczy o tym, jak ważne są translatlantyckie więzy dla Wielkiej Brytanii i dla Polski – podsumował Morawiecki.

Zobacz również: Donald Tusk bez ogródek: PiS rzuciło się na polską szkołę i przyszłość naszych dzieci

Zobacz również: Lech Wałęsa udzielił wywiadu rosyjskim mediom: „Ziemia się przewinie, nas wszystkich zgniecie, wodą zaleje i…” [WIDEO]

źródło: YouTube.com, Twitter.com

(Visited 146 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj